FX 8320 sistem nasıldır?

tufan karakaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıdaki sistemi topluyorum bu sistem için işlemci kendi soğutucusu yetmiyor diye baya bir yerde okudum. İşlemciyi normal düzeyli oyunlarda (GTA5, AssCreed gibi oyunları low ayarlarda) oynayabilmem için ve işlemciyi yormayacak bir soğutucu öneriniz var mıdır?

Ve tabii ki bu sistemden güzel performans elde edebilir miyim ? (Ekran kartı upgrade edilmiş bir şekilde)
Birde bu sistem için önerebileceğiniz ekran kartı var mıdır ?

İşlemci : AMD FX X8 8320 AM3+ Soket 3,5 GHz 16Mb Cache 32NM
Ssd Disk : Samsung 120GB 850 Evo 2,5" Sata 3.0
HDD : Seagate 1 TB 7200 rpm
Anakart : Asus M5A78L-M LE/USB3 Amd760G/SB710 AM3+ Soket 1866MHz DDR3 DVI
Power Supply : High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze 56A@12V
RAM : Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP RAM (KHX16C9T3K2/16X)

Ekran Kartı : Asus 1GB 128 bit HD 3850

Son düzenleyen: Moderatör:
eski ekran kartım, 7 senelik ekran kartı, işlemci zaten ölü nimari.

Çöp derken hocam sadece ekran kartının kötü olması sistemi çöpmü yapıyor ? ben bu sistemin üzerine sadece ekran kartı alarak devam edeceğim ve herhangi bir upgrade yapmıcam.

Anakart en fazla 95 watt işlemcileri destekliyor ve 760 eski bir yonga.
M5A78L-M LE - Specifications

Bütçene uygun daha yeni bileşenler bulunabilir. İşlemci de eski zaten.

hocam ben bu sistemin üzerine sadece bir ekran kartı takacağım ve çok fazla oyun oynamayacağım. dediğim oyunları kaldırmayacak kadar kötü bir sistem mi olmuş ?

O işlemci o anakartta çalışmaz. 95 watt olan 8 çekirdek modeller var, ama 8320 125 watt ve anakart 95 watta kadar destekliyor. İşlemci listesinde de adı yok zaten. Kontrol edebilirsin.
M5A78L-M LE - Support

Yenisi varken eski alma bence, ama kullanacak olan sensin sonuçta.

Düzenleme: GTA 5 açtıktan sonra herşeyi açar. LOL falan olsa neyse :)

Son düzenleme:
Bence sen bütçeni bildir daha iyi bir sistem tavsiye ederler. Bende fazla anlamam bu işlerden ama Fx eskidi kardeşim.

benim anlamadığım tek konu aynı pc sadece ekran kartı var kuzenimde orta seviye ayarlarda çatır çatır oynuyor siz neden yok olmaz yazıyonuz anlamadım :D

ben full ayarlarda cam gibi olsunda istemiyorum zaten isteyememde bütçe yok o kadar :D

ildir daha iyi bir sistem tavsiye ederler. Bende fazla anlamam bu işlerden ama Fx eskidi kardeşim.

Doğrudur FX eski olabilirde ben bu sistemin üstüne sadece bir ekran kartı takacağım ve sadece gta dır assassian creddir fifa16 dır bu tip oyunlar offline oynayacağım sadece LOL KO gibi oyunları online oynıcam.

Bende işlemciyi Fx ile yenilemeyi düşünüyordum. Formdaki konuları okudum ve anakartı ve işlemciyi değiştirmek daha iyi kanısına vardım ama şu anda imkanım yok ilerde değiştircem.Acelen varsa sen bilirsin.

Düzenleme : İntel tabanlı yapacağım.

bence yenilmene gerek yok çok araştırdım hatta yurt dışındaki kuzenim ile mailleştim daha fazla para verip zarar etme bu pc yi al 5 6 sene gider dedi tek eksiği şuanda ekran kartı olmaması 5 6 sene sonra onların dedikleride onların tabirleriyle ÇÖP olacak dediği için kendi sistemime güveniyorum ki 16 GB ram taktım hiç bir OEM başka bir OEM den destek istemeyecek kadar bağımsız çalışacak diye düşünmekteyim.

Kuzenin gibi sen de oynayabilirsin. Fazla oynamam sadece GTA 5 dediğin için yazdım. Daha mütevazi bir oyun yazsaydın neyse, ama GTA 5 açan bir sistem her oyunu oynatır zaten.

Ne kadar uzun kullanılır bilemem, ama FX 8320 2012 sonunda çıkan bir işlemci. 3 seneyi devirmiş. Madem yeni topluyorsun daha güncel olanlara yönelebilirsin demek istedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı