FX-8320 sisteme En uygun ekran kartı nasıl seçilir?

Salih yenici

Hectopat
Daha fazla  
AMD FX-8320 8cores 8thereds 3.5 MHz işlemcim var 8 GB RAM var.
Ekran katım hiç yok uygun bir ekran katı almak istiyorum.
Turbox AMD Radeon R7 240 2 GB GDDR5 128 Bit ekran kartı (bu ekran kartı N11'de 459 TL )
Alsam darbogaz yapacagı söylendi.
470 TL bütcem var.
Bu ekran kartı hercekten darbogaz yapar mı yaparsa altarnatif olarak ne ekran katı önerirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560'a kadar yolu var diye biliyorum, R7 240 ile darboğazın "D"'si olmaz, i3 550 ile GT 730 kullandım darboğaz yoktu.

Turbox AMD Radeon R7 240 2 GB GDDR5 128 Bit ekran kartı (bu ekran kartı N11'de 459 TL )
470 TL bütcem var.
Bu ekran kartı hercekten darbogaz yapar mı yaparsa altarnatif olarak ne ekran katı önerirsiniz.

O işlemci ile GTX 1060 bile kullanırsın.
Ama sana önerim ikini el bir 750 Ti veya RX 460 alman biraz kovlaman lazım uyguna kapatmak için yoksa ikinci el fiyatları bile fazla yüksek.

470 TL bütcem var.

Bunu söylüyen kişiye neden darboğaz olacagını sordugumda bana senin işlemcin DDR3 uyumlu alacagın ekran kartı GDDR5 dedi

Bunu söylüyen kişiye neden darboğaz olacagını sordugumda bana senin işlemcin DDR3 uyumlu alacagın ekran kartı GDDR5 dedi

Alakası yok, bir işlemci bir ekran kartına bellek tipinden darboğaz yapması imkansız, bunu sana söyleyen arkadaşın kafası kıt, istersen Pentium kullan sen ona GDDR6 bir ekran kartını rahatlıkla takabilirsin, zaten işlemci GPU'yu besler VRAM'i değil, GDDR bir VRAM tipidir, VRAM ise bellektir ve GPU'nun hafızasıdır.

Geri
Yukarı