Fx 8320 ve Asus R9 270X tabanlı sistem toplama

RaccoonG

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Maximum fiyat 1600 TL. Bir önceki bilgisayarım eski olmadığı için bazı parçaları ondan alacağım. Bana sadece 1600 TL'ye ekran kartı, anakart, ram ve kasanın bulunduğu bir sistem hazırlar mısınız? Ben bir şeyler yaptım ama emin değilim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır o zaman. Verdiğiniz sistemi yapabilirim, cevabınız için teşekkürler.

Tabiki yüksek bir seviye ekran kartı tavsiyesi ama bence işlemciyi iyi seçmişsin, güçlü bir işlemci intel olarak alırsan i7-4770k alabilirsin. Ekran kartı sana yetecektir zaten ama işlemciyi değiştirmemeni tavsiye ederim.

Not : Eğer kasan var ise boşuna kasaya para verme. 500W psu al sistemi toplarsın.

İşlemcinizi fx 6300, raminizi 8 gb, kasanız ile güç kaynağınızı ayrı almanızı öneririm çünkü içinde gelen güç kaynağının hangi sertifikaya sahip olduğu bilemezsiniz ve alırken gold sertifikalı psular almaya dikkat edin. Bunların yanında anakartınızı gigabyte 990xa-ud3 yaparak daha güncel chipsetlere ve daha çok genişleme yuvalarına sahip olabilirsiniz..

Tabiki yüksek bir seviye ekran kartı tavsiyesi ama bence işlemciyi iyi seçmişsin, güçlü bir işlemci intel olarak alırsan i7-4770k alabilirsin. Ekran kartı sana yetecektir zaten ama işlemciyi değiştirmemeni tavsiye ederim.

Not : Eğer kasan var ise boşuna kasaya para verme. 500W psu al sistemi toplarsın.

Cevabın için Teşekkürler. Kasam Sanki biraz küçük gözüktü gözüme. Çünkü 3 yıl önce yaptırmıstım yaklaşık tüm sistemine 600 lira vermiştim. Şimdi kurduğum sistem beni yine 3 yıl daha götürür mü? Ultra oynamak gibi takıntım yok. Hatta ekranım 1080p yada 720p desteklemiyor, yani istediğim şey aslında hız ve belki birazda oyunlarda görsellik.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı