FX 8320 ve RX 570 Düşük FPS

nacs

Hectopat
Arkadaşlar eski işlemcim AMD FX 4300'dü. Bu işlemci beni kurtardı fakat beklemediğim kötü FPS'ler alıyorum. FPS yükseldi fakat CS:GO'da Full Low 4.3 120 180 arası geziyor. Aslında 300 almam gerekirken tabii. Özelliklerimi yazayım
Watt'dan olabilir mi? Ekran kartı toplam 12 pin istiyor benim karttaki takılı olan pin sadece 6 8 pin boş.
Lütfen yardımcı olun Watt mı almam gerekiyor? Watt alırsam düzelir mi?

FX 8320 8 çekirdek işlemci
RX 570 ekran kartı
400W güç kaynağı (6 pinli fakat karttaki 8 pin boş.)
8 GB DDR3 1600 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatılmak istenen senin işlemci 8 çekirdek olarak geçiyor. Ama performansı çekirdeklerin yeni nesil 8 çekirdek işlemcilere göre çok düşük. Arkadaş da o yüzden tek çekirdek performansı düşük dedi. Yani 300 FPS alman gerekmiyor. Alacağın FPS o kadar.

Anlatılmak istenen senin işlemci 8 çekirdek olarak geçiyor. Ama performansı çekirdeklerin yeni nesil 8 çekirdek işlemcilere göre çok düşük. Arkadaş da o yüzden tek çekirdek performansı düşük dedi. Yani 300 FPS alman gerekmiyor. Alacağın FPS o kadar.
anladım demekki işlemci alacağım? fakat ısınma vb yok powerdan sonra bilgisayar baya iyileşti. fakat fpslerde etkilenme olmadı
Isı değerlerin nedir? Yanlış hatırlamıyorsam FX serisinin belirli bir sıcaklık değeri vardı. 65 veya 68 olması lazım. Bu sıcaklıklara ulaşınca işlemcinden tam performans alamazsın. Bu arada o ikili çoğu oyunda problem yaratır. Çoğu kişi darboğaz yapmaz diye söylese de o ikili darboğaz yapıyor.

Sıcaklık değerlerim çok iyi. Sistematik sorunmu var anlayamadım.
:D @nacs Sanırsam bu konular hakkında hiç bilgin yok. Ayrıca yazdığımı bile tam okumamışsın. Çekirdek sayısından bahsetmedim, tek çekirdeğin gücünden bahsettim. Yani her birinin gücü. Neyse... Sen modelini öğren, soğutucunu yaz buraya. Olmadı o elindeki platformu çıkarıp güncel parçalara geçersin. Yatırım yapmaya değmez.

Reis Power'dan sonra bilgisayar ısısı iyileşmeye başladı fakat sistematikmi anlamadım sorunu Full Low oynuyorum diyorum CS:GO'yu 4.3 hadi Full alsam 100 FPS neyse.

Konunun darboğazla alakası olacağını sanmıyorum tabii ki darboğaz burada önemli bir FPS düşüşü yaşatır fakat ben bile GT 730 FX 4300 4 GB DDR3 RAM'li sistemim ile Low ayarlarda 800x600'de yazdığın FPS'i alıyorum.

Hocam bakın CS:GO'yu Low oynuyorum 1024X768 100 120 arası alıyorum şaka gibi olması lazım bunun işlemci ile alakası olmaması gerekiyor ne yük var işlemcide ne ısı var ekran kartında pek yük yok
FPS değerleri işlemcine göre şaka gibi bir değer değil, normal. FX serisinin tek çekirdek performansı düşük. Üstüne ekran kartını tam beslemiyormuşsun. Hadi diyelim CS:GO çok ekran kartı kullanmıyor ama arkaplanda açık olan uygulamalar vs. bunlar da etkiler. Oyunlarda 8 çekirdeğinin olması değil tek çekirdeğin performansı önemlidir. Misal X5470 işlemci kullanıyorum ve 4 çekirdek 4 izlek işlemci ama 1024x768 low ayarlarda 300 FPS civarı alıyordum.(En son oynadığımda işlemcimde overclock yoktu. Yani stok hızda.) Ama bilgisayarımda oyunu yoracak programı bırak, windows hizmetini bile kapatırım. Yani anlayacağın bilgisayarı temiz kullan. Oyuna girmeden gereksiz programları kapat, oyun hızlandırıcı programlar kullanabilirsin. CFG yükleyebilirsin.(Mesela shift tuşuna basınca kanları silen CFG performansı artırır) ThrottleStop uygulaması ile işlemcinin uykuya geçmesini engelleyebilirsin. Tüm bunları yaparsan 200 FPS'e kadar yolun var.

FPS değerleri işlemcine göre şaka gibi bir değer değil, normal. FX serisinin tek çekirdek performansı düşük. Üstüne ekran kartını tam beslemiyormuşsun. Hadi diyelim CS:GO çok ekran kartı kullanmıyor ama arkaplanda açık olan uygulamalar vs. bunlar da etkiler. Oyunlarda 8 çekirdeğinin olması değil tek çekirdeğin performansı önemlidir. Misal X5470 işlemci kullanıyorum ve 4 çekirdek 4 izlek işlemci ama 1024x768 low ayarlarda 300 FPS civarı alıyordum.(En son oynadığımda işlemcimde overclock yoktu. Yani stok hızda.) Ama bilgisayarımda oyunu yoracak programı bırak, windows hizmetini bile kapatırım. Yani anlayacağın bilgisayarı temiz kullan. Oyuna girmeden gereksiz programları kapat, oyun hızlandırıcı programlar kullanabilirsin. CFG yükleyebilirsin.(Mesela shift tuşuna basınca kanları silen CFG performansı artırır) ThrottleStop uygulaması ile işlemcinin uykuya geçmesini engelleyebilirsin. Tüm bunları yaparsan 200 FPS'e kadar yolun var.
hocam tek csgoda yok sorunum ben oyun testlerini inceliyorum işlemci yükte bile değil yükte olsa hak vericem lowda oynuyorum high da oynasam hak vericem kimse anlamıyorki dediğimi
Konunun darboğazla alakası olacağını sanmıyorum tabii ki darboğaz burada önemli bir FPS düşüşü yaşatır fakat ben bile GT 730 FX 4300 4 GB DDR3 RAM'li sistemim ile Low ayarlarda 800x600'de yazdığın FPS'i alıyorum.

Şaka gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı