RX 570 ve FX 8320 düşük FPS sorunu

Arkadaşlar işlemcim düzgün çalışıyor. İşlemci ile alakası yok. Ekran kartımla uyumlu fakat bir sorunum var ilk önce sistemimi yazayım.
RX570 4 GB Sapphire Nitro 8+6 pinli sadece 6 pini takılı.
400W güç kaynağı 6 pin ekran kartlı girişli.
FX 8320 8 çekirdek.
8 GB DDR3 1600 MHz RAM.
ASUS LX3 anakart.
Bakın işlemci AMD Ryzen 2600 ile yarışıyor. İşlemci ile alakası yok. Oyun testi atarım sizlere.
CS:GO'dan 150 FPS almam 4.3 Full Low garip değil mi?
GTA V Low'da 40 almam garip değil mi?
Resident Evil 3 oynarken 100 FPS alıyordum. Oyun tam bitecekken PC kendini kapatmaya resetlemeye başladı güç kaynağından yeni kablonun sıcak hali gibi kokmaya başladı, ama yanmadı. PC aşırı sıcaktı işlemcim sıcak değildi.
Sorunumu umarım sizler çözebilirsiniz.
Sorunum güç kaynağım mı bilmiyorum.

Güç kaynağınız ile alakalı olabilir, ayrıca ekran kartınızın pin bağlantısını tam yapmalısınız. Size tavsiyem Gigabyte P650B almanız olacaktır.
Ek olarak işlemciniz aslında güçsüz, o çekirdekler boş boş koyulmuş. Şahsen bütçeniz var ise AM4 platformuna geçmenizi tavsiye ederim.

O işlemci Ryzen 1600 yanına bile yaklaşamaz. Sorun güç kaynağı kaynaklı.Reset atma sorunu bundan kaynaklı olabilir. Markası belli olmayan bir güç kaynağı ise büyük ihtimal RX 570 ve yüksek TDP değeri olan FX 8320 ile yetmedi. Yeni bir güç kaynağı al. Gigabyte P650B önerimdir.

Bu işlemci nasıl 2600 ile yarışıyor anlatabilir misin? Ve o işlemci elindeyken oyunları low da değil de high da oynamaya gayret et.
Hocam High da denediğim Zaman Resident Evil 3 Pc kendini Resledi Pc Aşırı Sıcaklaştı. 2600 De çekirdek Sayıları aynı sadece ön bellek hızında 2600 Önce Diye biliyodum.
O işlemci Ryzen 1600 yanına bile yaklaşamaz. Sorun güç kaynağı kaynaklı.Reset atma sorunu bundan kaynaklı olabilir. Markası belli olmayan bir güç kaynağı ise büyük ihtimal RX 570 ve yüksek TDP değeri olan FX 8320 ile yetmedi. Yeni bir güç kaynağı al. Gigabyte P650B önerimdir.
Markası Everest Hocam Fakat RX 570 Ve Fx 8320 Uyumlu. Evet Fx serilerini bende sevmiyorum Fakat Anakartım AM3+ olduğundan Dolayı Alma İsteği duydum Muhtemelen power ve anakart almam lazım değilmi? Xmateg in 80+Plus Güç kaynağını almayı düşünüyorum 600W.
Güç kaynağınız ile alakalı olabilir, ayrıca ekran kartınızın pin bağlantısını tam yapmalısınız. Size tavsiyem Gigabyte P650B almanız olacaktır.
Ek olarak işlemciniz aslında güçsüz, o çekirdekler boş boş koyulmuş. Şahsen bütçeniz var ise AM4 platformuna geçmenizi tavsiye ederim.
Markası Everest Hocam Fakat RX 570 Ve Fx 8320 Uyumlu. Evet Fx serilerini bende sevmiyorum Fakat Anakartım AM3+ olduğundan Dolayı Alma İsteği duydum Muhtemelen power ve anakart almam lazım değilmi? Xmateg in 80+Plus Güç kaynağını almayı düşünüyorum 600W. Muhtemelen Güç Kaynağım İşlemci İle ekran Kartımı Beslemiyordur.

Hocam High'da denediğim Zaman Resident Evil 3 PC kendini Resledi PC Aşırı Sıcaklaştı. 2600'de çekirdek Sayıları aynı sadece ön bellek hızında 2600 Önce Diye biliyordum.

Markası Everest Hocam Fakat RX 570 Ve FX 8320 Uyumlu. Evet FX serilerini bende sevmiyorum Fakat Anakartım AM3+ olduğundan Dolayı Alma İsteği duydum Muhtemelen Power ve anakart almam lazım değil mi? Xmateg in 80+Plus Güç kaynağını almayı düşünüyorum 600W.

Markası Everest Hocam Fakat RX 570 Ve FX 8320 Uyumlu. Evet FX serilerini bende sevmiyorum Fakat Anakartım AM3+ olduğundan Dolayı Alma İsteği duydum Muhtemelen Power ve anakart almam lazım değil mi? Xmateg in 80+Plus Güç kaynağını almayı düşünüyorum 600W. Muhtemelen Güç Kaynağım İşlemci İle ekran Kartımı Beslemiyordur.

Hocam Low'da oynayınca işlemci güçsüz kaldığı için düşük FPS alıyorsun, High'da oynayınca da PSU yetmediği için PC reset atıyor. O işlemciyi değiştirmen gerek ama değiştiremiyorsan en azından PSU'i biraz daha kaliteli bir model almaya çalış.

Hocam Low'da oynayınca işlemci güçsüz kaldığı için düşük FPS alıyorsun, High'da oynayınca da PSU yetmediği için PC reset atıyor. O işlemciyi değiştirmen gerek ama değiştiremiyorsan en azından PSU'i biraz daha kaliteli bir model almaya çalış.

Hocam PSU aldım FPS düzelmedi bakın Full Low oynuyorum çözünürlük bile 200 300 almam gerekiyor sistemsi sorunmu var acaba.

Ya bilader yükte olsa neyse hak veririm artı Low'da oynuyorum nasıl almama imkanım yok elalem alıyor ama GTA V'de High'da 60 alıyorlar PUBG'da 60 70 alıyorlar hatta 100 bile alıyorlar.

Dostum yanlış biliyorsun, işlemcinin farkı yüksekte değil Low ayarlarda belli olur. Ve senin anakartın işlemciyi güç olarak tam besleyemiyor. O anakart 95 Watt TDP'ye kadar desteliyorken senin işlemcin 125 Watt. Ama yeni anakart almaya uğraşma bence, ucuzundan Ryzen'e geçmeye bak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı