FX 8350 Camtasia 8 ile uzun render sorunu

turgut42

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar,

Sistemim
  • AMD FX 8350
  • GTX970 GPU
  • 16 GB DDR3 Bellek
  • Windows 10 OS

Sorum ise 1080p çözünürlükte oyun videosu kaydediyorum. Bu video üzerine Camtasia 8 kullanarak greenbox ile facecam görüntümü ve gereken yerlere de birkaç müzik eklemesi yapıp 1080p render alıyorum. Videonun toplam uzunluğu 20-25 dk kadar oluyor. Ancak render işlemi 5 saat kadar sürüyor. Bazen 6 saat.

Acaba yanlış yaptığım bir ayar mı var? Yoksa bu süre normal mi? İşlemci kullanımı %20-22 arasında gidip geliyor render sırasında. Sadece 3 çekirdek işlem yapıyor. Görev yöneticisinden öncelik yüksek ataması tavsiyesini de denedim fakat etkisini göremedim. Bu arada Camtasia 8'in "Options" kısmında "GPU kullanımı aktif et" çentiğini kaldırmam da bu durumu değiştirmedi. GPU zaten render işlemi sırasında hiç yük altına girmiyor. Kullanılmıyor.
Render işi ile uğraşan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Camtasia uzun zamandır güncellenmeyen ve güncel donanımlardan yararlanamayan fosil bir yazılım şu anda. Hatta burada bu fosil yazılım için 300$ isteyen geliştirici firmayı nasıl haşladığımızı görebilirsin:

When will Camtasia Studio 9 be available? | TechSmith Customer Community

5-6 saat fazla bir süre. Umarım H.264 seçiyorsundur dosya formatı olarak.

Yine de sana tavsiyem Premiere Pro öğrenip ona geçmen. GTX 970'in hakkını Premiere Pro verir...

H.264 seçmem süre anlamında ne kadar zaman kazandırır acaba bana. Mp4 çıktı alıyorum.

Camtasia uzun zamandır güncellenmeyen ve güncel donanımlardan yararlanamayan fosil bir yazılım şu anda. Hatta burada bu fosil yazılım için 300$ isteyen geliştirici firmayı nasıl haşladığımızı görebilirsin:

When will Camtasia Studio 9 be available? | TechSmith Customer Community

5-6 saat fazla bir süre. Umarım H.264 seçiyorsundur dosya formatı olarak.

Yine de sana tavsiyem Premiere Pro öğrenip ona geçmen. GTX 970'in hakkını Premiere Pro verir...

Teşekkür ederim Premiere Pro kurudum şimdi. 4 saatte render edilen videoyu şimdi 26 dk'da render ettim. CPU kullanımı yüzde 90'a çıktı. 4 GB bellek kullanımı 8.5 GB'a çıktı. GPU hiç kullanılmazken yüzde 20-30 arasına çıktı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı