FX 8350 ekran kartı seçimi

yasinyılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemim için bir ekran kartı almayı planlıyorum.
Sistem özelliklerim:
  • İşlemci:amd fx8350 8 çekirdek 4.01 ghz
  • Ram:8 gb corsair vengeance
  • Anakart:asus crosshair v formula z
  • Ssd:120 gb kingston

Almak istediğim ekran kartı: Asus r9 290x 512 bit direct cu II o.c 4 gb ddr5 amd radeon dx11.2

Diğeri ise: Asus gtx780 ti dcu 2 o.c 3 gb 384 bit nvidia geforce dx11.2

İkisini karşılaştırma link:Ekran Kartları Nvidia ve Ati Ekran Kartı Modelleri - Vatan Bilgisayar

Not: Vaktimi genellikle arma 3 oynayarak geçiriyorum ve arma 3 de donmasını istemiyorum.
Arma 3'de nvidia nın reklamını gördüm acaba gtx780 ti dahamı iyi gider? Ama şu an kağıt üzerinde r9 290x üstün gibi---sizler ne düşünüyorsunuz? nVidia bu sisteme uyarmı yoksa amd ekran kartı daha mı iyi uyum saglar ? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980 veya 970 al derim ben. (Gigabyte veya msi marka olmak şartıyla.)

Ben de hd 7850 var. Asus amd 256 bit gtx 980 de 256 bit bir farkı olurmu biti yüksek olsun diye düşünmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video da GTX 980 in (256 bit) R9 290X(512 bit) dan daha performanslı olduğunu görüyoruz. Ve sonuç olarak bit in hiç bir önemi yoktur. Önemli olan GPU dur.

peki işlemci ve anakart amd ama gtx980 nvidia uyum sağlar mı bir sıkıntısı varmı yoksa rx9 290x arkadaşın belirttiği anakart ve işlemci ile dahamı uyumlu calışır tecrübeli arkadaşlardan bilgilerinizi bekliyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı