FX 8350 EVGA 980 Ti sistemde kapanma sorunu

Greys

Zeptopat
Daha fazla  
Oyunda sırasında kapandı bir daha açılmadı. Format attım bu sefer de driver indirip yüklediğimde hata veriyor, yüklemiyor. Aygıtlar yöneticisinde gözükmüyor 2016 yılında Vatan'dan aldığından beri hiç Overclock falan atmadım ya da macun falan da sürmedim. Güç kaynağı 600 Watt 80 Plus, işlemci FX8350, anakart Gigabyte 990 XA UD3, RAM 8 GB tek modül. Acaba sorun ne olabilir, tamire vermek de istiyorum. İçini açıp bakmak istiyorum. Herhangi bir devrede yanma falan var mı? İcini acarsam diyorum bu RMA durumunda sorun oluşturur mu? Bu EVGA'larda RMA süreci varmış bu sürece girmekte mi benim kart. Garanti bitti. Garanti uzatma durumları ya da bir üst modelle değişim olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bilgisayarda'da aynı sorun oldu senin GTX 1070 Ti sıfır hali gibi mi oldu yoksa dikkat etmem hususlar söylendimi yoksa yine rutin şekilde kullanıyorsun VRAM olsun MOSFET'ler olsun burada bir forumda okudum saatini hatırlamıyorum misal 100 bin saat ömürleri varsa bu tamir sonrası bozulunca bir 100 bin ömür daha mı kazanıyor (kaliteli serviste olursa kusursuz yapılan tamirde) bir ay sonra filan umarım tekrarlamaz EVGA Precision X hedef sıcaklık belirleme sabitleme vs. Bu yazılım tamir sonrası uyumsuzluk çıkarmaz senin kartdada benzeri vardır.

Evet 1070 Ti'mi kullanmaya devam ettim yoğun stress testine tabii tuttum ve hiçbir sorun yaşamadım. ENSA bilgisayar zaten işlemi uygulamadan önce fiyat ve risk bilgisini size iletiyor, onay vermeniz halinde işlemi yapıyor. VRAM arızası daha kolay bir arıza ama çip set öyle değil çip sete BGA Reballing işlemi yapılırken çip tamamen ölebiliyor bana bu riskten bahsettiler ve bende driversız kullanamadığım ekran kartı ne işe yarayacak dedim ve riski kabul ettim. Sorunsuz halloldu zaten servis gerekli testleri yapıp bana video attı. Gene de servis konusunda garanti veremem ben bu servisten memnun kaldım ama kalmayanda olabilir. Dikkat etmem gereken hususlara gelecek olursak yapacağınız tek şey 3 ya da 6 ay kullandıktan sonra kaliteli bir macunla termal bakımlarını yapacaksınız demeleri oldu.

Geri
Yukarı