FX 8350 RX 480 sistem yükseltme

Berk Bülbül

Kilopat
Daha fazla  
AMD FX 8350.
16 GB 2x8 Crucial RAM.
MSI 990fxa anakart.
RX 480 8 GB.
Genel özellikleri bu olan sistemimde son zamanlarda çok fazla sıkıntı çekiyorum. Eskiden rahat oynadığım oyunlarda kasma falan yaşamaya başladım ve bunun CPU ve RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çok pahalı olmadan bu sistemi nasıl bir şekilde upgrade edebilirim? (Ekran kartı değişmeyecek)

Benzer sistemi eskiden kullanıyordum (FX 8350 + RX 570). FX artık yaşlandı, zaten zamanında da çok güçlü değildi (tek çekirdek performansında). Yapabileceğin tek şey komple sistem değiştirmek olacak.

Dönemin intel versiyonunu kullanmaktayım ve hiç sıkıntı çekemeden hala kullanıyorum bence bir termal bakım ile çözülür sizin sistem kötü bir sistem değil.

Tek çekirdek gücü zamanı için iyi olabilir ama günümüz için yetersiz. Benim GTX 1070 ekran kartını bile besleyemiyordu. Aynı oyunları oynuyorum hala. Ryzen 3600 işlemci ile FX 8350 arasında en az % 20-30 fps artışı oldu. Tekrar söylüyorum aynı ekran kartı ve aynı oyunları oynuyorum.
Bütçe belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Şuan fiyatlar çok kazık. Bence dolar sakinleşene kadar bekle. İşlemci ve e. kartı macun yenile. Ya sistem C'yi güzel bir temizle yada format at. Güncel driver yükle. Her ne kadar eski olsa da at gibi bir işlemci sapa sağlamdır. Bendeki FX6300'e voltajsız 4.2 OC yaptım. OBS'den yayında yapıyorum, GTA'da oynuyorum.

AMD FX 8350.
16 GB 2x8 Crucial RAM.
MSI 990fxa anakart.
RX 480 8 GB.
Genel özellikleri bu olan sistemimde son zamanlarda çok fazla sıkıntı çekiyorum. Eskiden rahat oynadığım oyunlarda kasma falan yaşamaya başladım ve bunun CPU ve RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çok pahalı olmadan bu sistemi nasıl bir şekilde upgrade edebilirim? (Ekran kartı değişmeyecek)
Anakartınız Am3. Yani yükseltme yapmak çok masraflı olur.

AMD FX 8350.
16 GB 2x8 Crucial RAM.
MSI 990fxa anakart.
RX 480 8 GB.
Sanırım SSD yok. SSD takın.

AMD FX 8350.
16 GB 2x8 Crucial RAM.
MSI 990fxa anakart.
RX 480 8 GB.

Bilgisayarınıza uzun süredir temizlik yapılmadıysa temizlik vs yapın. Bir de SSD niz yoksa SSD yükseltmesi yapın. Sistem biraz rhatlıyacaktır.

Şuan fiyatlar çok kazık. Bence dolar sakinleşene kadar bekle. İşlemci ve e. kartı macun yenile. Ya sistem C'yi güzel bir temizle yada format at. Güncel driver yükle. Her ne kadar eski olsa da at gibi bir işlemci sapa sağlamdır. Bendeki FX6300'e voltajsız 4.2 OC yaptım. OBS'den yayında yapıyorum, GTA'da oynuyorum.
Dolar bence şuan gayet sakin :d

Geri
Yukarı