FX 8350 sistem FPS sorunu

Kubilay İLİK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim şöyle;
Anakart: ASUS M5A87 AMD 870/SB850 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0
İşemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache
Soğutucu: COOL MASTER HYPER 212EVO
Ekran Kartı: (Sapphire) AMD R9 290 Vapor X 4GB GDDR5 512Bit DX 11.2
RAM: CORSAIR 4GBx2 Vengeance DDR3 1600MHz CL9
PSU: Corsair CX 750 80 Plus
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro

Sorunum şu, oyunları stabil bir FPS'te oynuyorum. Fakat oyuna başladıktan 20-25 (süre değişiebiliyor ama genelde bu şekilde) dakika sonra 60 FPS''te oynadıgım oyun 23 FPS'te kitleniyor 10-15 (daha uzunda oluyor) saniye boyunca sonra düzeliyor fakat tekrar olmaya başlıyor hatta daha kısa aralıklarla ve sık sık olmaya başlıyor. Windows 7 kullanırken oluyordu Windows 10'a (Sorun yaşadığım için değil sadece windows 10 nasıl test etmek istedim ve belki sıfır kurulumda düzelir diye) geçtim gene oluyor. Eskiden GTX 550 Tİ kullanırken böyle bir sıkıntı yoktu. Battlefield 4'te sorunu neyden kaynaklandığını anlamak için grafik tablosunu açtım ve sorun yaşandığında CPU değerlerinin coştuğunu gördüm. GTA V'de baktım GPU usage "0" oluyor sanırım BF'de GPU usage durduğu için CPU tam yük biniyor o yüzden değerler coşuyor olabilir. Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Birde bu arada bu yazıyı Recep Baltaşa nasıl ulaştırabiliriişimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı