FX 8350 Sisteminde kasma sorunu

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba beyler. Ben yeni bir oyun bilgisayar toplamıştım. Fakat oyunlarda zorlandığını fark etim mesela GTA 5' te düz bakınca zorlanıyor, tepeden bakınca çok rahat oluyor yani baktığında anlıyorsun. Başka bir oyunda daha beter oluyor oyun donuyor 10-15 sn. Sebebi nedir acaba söylerseniz çok sevinirim. Acaba overclock mu yapsam düzelir mi? Nasıl yapılır?

İşlemci: AMD Fx 8350 eight core 4.0 Ghz
Ekran kartı: MSI Nvidia 4 GB 256 Bit GTX 970
Anakart: MSI Gaming 970 AM3+
Ram: 16 GB
İşletim sistemi : Windows 7 pro (64-bit)
HDD: Seagate 1 TB
Güç kaynağı: KCAS Aerocool 600 W (Kasada Aerocool X-strike)
İşletim sistemi: Windows 10 pro 64-bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı anakartı kullanıyorum. Overclock'u yapmak daha kolay bu anakart için; sadece Bilgisayar açılırken Del'e basılı tutun(ben hızlıca basıp çekiyorum)oradan Sol üst köşede OC Genie ibaresini görürsünüz.Ona basın ve Sağ köşedeki X'e tıklayıp ''Set confugration and reset?''sorusuna evet deyip başlatın ve overclock işlemi tamam. Fakat Amd' nin stok soğutucuları berbat, stok soğutucu kullanıyorsanız yapmayın İşlemci mahvolur.

Not: '' OverClock nasıl yapılır'' diye sorduğunuz için anlattım, asıl sorununuzla bir alakası yoktur büyük ihtimalle.

Bende aynı anakartı kullanıyorum. Overclock'u yapmak daha kolay bu anakart için; sadece Bilgisayar açılırken Del'e basılı tutun(ben hızlıca basıp çekiyorum)oradan Sol üst köşede OC Genie ibaresini görürsünüz.Ona basın ve Sağ köşedeki X'e tıklayıp ''Set confugration and reset?''sorusuna evet deyip başlatın ve overclock işlemi tamam. Fakat Amd' nin stok soğutucuları berbat, stok soğutucu kullanıyorsanız yapmayın İşlemci mahvolur.

Not: '' OverClock nasıl yapılır'' diye sorduğunuz için anlattım, asıl sorununuzla bir alakası yoktur büyük ihtimalle.
Sağol yorumun için. Evet stok soğutucuyu attım zaten ben hiç sevmedim fanı minicik bir şeydi kula tipi aldım. O soğutuyor. Peki OverClock yapınca işlemcinin 4.0 Ghz si 4.4 veya 4.7 Ghz olacak bana ne kazandırır bu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı