FX-8350 ve Asus M5A99FX sistem açılırken anakart ekranını geçmiyor

hasanaxu

Hectopat
Daha fazla  
  • Gigabyte GTX660 2GB 192 Bit GDDR5 Nvida Geforce DX11.2 Ekran Kartı (GV-N660WF2-2GD)
  • Asus M5A99FX PRO R2.0 Amd 990FX/SB950 AM3+ Soket DDR3 1866 Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart
  • WD 3,5" 1TB Caviar Blue 7200RPM Sata 3.0 64MB Cache Sabit Disk (WD10EZEX)
  • Pny 120GB XLR8 Serisi Sata 3.0 Ssd (SSD9SC120GMDF-RB)
  • Amd FX Serisi X8 8350 AM3+ Soket 4GHz 16Mb Cache 32NM Işlemci (FD8350FRHKBOX)
  • Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Beast 2400MHz DDR3 CL11 Performans Ram (KHX24C11T3K2/16X)
Özellikler bunlar.

Dediğim gibi. Power tuşuna basıyorum Buzzer'dan dit sesi geliyor. Daha sonra anakart ekranına gelip kalıyor ve klavyem hiçbir şekilde işlev görmüyor.

Her parçadan kaynaklanıyor olabilir kardeşim. Sen denediğin yöntemleri bize söyle, deneme yanılma yöntemi ile sorunu çözelim. Tecrübeme göre genelde HDD ile ilgili bir problem olması oldukça muhtemel. Belleklerin birisini çıkartıp öyle çalıştırmayı dene. Bu arada Power'in kaç watt? Sitemine yetmiyor olabilir.

RAM, ekran kartı, HDD yerlerine oturmuş mu ? Oturmuş ise Paver kablosunu kontrol et. Yine görüntü gelmezse RAM'i tek tak ve dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her parçadan kaynaklanıyor olabilir kardeşim. Sen denediğin yöntemleri bize söyle, deneme yanılma yöntemi ile sorunu çözelim. Tecrübeme göre genelde HDD ile ilgili bir problem olması oldukça muhtemel. Belleklerin birisini çıkartıp öyle çalıştırmayı dene. Bu arada Power'in kaç watt? Sitemine yetmiyor olabilir.
güç kaynagım 750 wallt yeterli olması lazım parçaların oturmasıyla ilgili bi sıkıntıda yok bende senin gibi hdd den şüpeliyorum

şimdi başlarken delete e ard ard a bastım american megatrends i sonunda gördüm şimdi res atıp bidaha del e yüklendim siyah ekranda bekliyorum inşallah bios u görebilirim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı