Çözüldü FX 8350 ve GTX 960 sistem performans sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YavuzAkbay

Kilopat
Yer
North-Rhine Westphalia
Daha fazla  
Meslek
Data Analyst
4-5 aydır aktif bir şekilde bilgisayarımda değildim. Bu günlerde yeniden bilgisayarıma geçtim ve bilgisayarıma gelen ne güncelleme varsa yaptım. (Ekran kartı, İşletim sistemi vs.) Ardından her zamanki oynadığım oyunlara döndüm, PUBG'ye girdiğimde hangi video ayarına alırsam alayım 20 FPS civarı bir performans aldığımı gördüm ki önceden (4-5 ay evvel) 50-60 FPS alıyordum. Ardından Call of Duty World War 2'ye girdim, en düşük ayarlara almama rağmen 25 FPS üstüne çıkamadım. After Effects, Photoshop, Lightroom gibi programları açmamla beraber bilgisayarın kasması bir oldu ayrıca. 3DSMax'den bahsetmiyorum bile.
Kasamı ve fanları tamamen temizledim, GPU ve CPU termal macunlarımı yeniledim, Windows'u yeniden tamamen kurdum ama problemim halen devam ediyor. Problemimin Windows 10'a yeni gelen güncellemelerden oluşabileceği kanısına vardım sonunda. Sizce çözümüm nedir?
Sistem özelliklerim:
  • FX-8350
  • GTX 960 Gaming 2G
  • HyperX Savage 2x8 + 2x4 RAM
(Windows 10'um tamamen orijinaldir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Umarım bulurum 1 ay oldu sorun devam edeli, bu arada Windows 10'un eski sürümüne döndüm fakat fayda etmedi, en basit oyunlar bile 15-20 FPS. Sanki VSync 20 FPS'ye sabitlemiş. Düzenleme: Anakartta Slow_Mode tuşu açıkmış meğer çözdüm problemi teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Gpu termal macununu yenilerken soğutmayı yanlış takmış bazı şeyleri yanlış oturtmuş olabilirsin. Veya işlemcin tıkanıyor olabilir hiçbir şekilde oyunlarda fps değişmiyorsa yani ayarları değiştirdiğinde de fps değişmiyorsa işlemcinde sıkıntı vardır. İşletim sisteminin kurulu olduğu diskte de sıkıntı olabilir.

Umarım bulurum 1 ay oldu sorun devam edeli, bu arada Windows 10'un eski sürümüne döndüm fakat fayda etmedi, en basit oyunlar bile 15-20 FPS. Sanki VSync 20 FPS'ye sabitlemiş. Düzenleme: Anakartta Slow_Mode tuşu açıkmış meğer çözdüm problemi teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Son düzenleme:
Çözüm
CPU, GPU, HDD,SSD, sıcaklıkları nasıl ? Onlar da anormal bir durum var mı ?
Ve PC boştayken CPU,HDD kullanımları nasıl ?
Sıcaklık ve kullanım gayet normaldi. Şu anda sorunu çözmüş vaziyetteyim. Sorunu oluşturan etmen Anakart üzerindeki Slow_Mode tuşunun açık kalmasıymış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı