FX-8350 ve GTX 780 sistem toplama

• Konuyu başlatan ROG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 5B
Sistem bu haliyle kalacak ise 8320 yap işlemciyi. Ayrıca yapacağın işleri göz önünde bulundurarak GTX 780'e alternatif R9 290'ı aklında tut.

Bu arada sistemi alacak mısın, yoksa sadece soruyor musun?

Anakartta bir problem yok. Hız aşırtma yapacağı frekanslar yüksek ise M5A99FX tercih edebilir o kadar.

Evet sistemi kesinlikle alıcam. Sormak amaçlı değil sadece emin olmak istiyorum. Ama tabi üst üste konu açarsamda forumdakiler yanlış anlıyor.

Anakart sorunlu değil ama böyle güzel bir sisteme daha kaliteli bir anakart alırdım. Mesela MSI GAMING serisi gayet güzel gider.

Profesyonel bir oyuncu değilsen GAMİNG serisi Anakartlar senin için içi boş bir balondur.

AMD'mi, İntel'mi diye arada kaldıysan. Bu konu için Haluk Sekendiz'in yorumunu okuyabilirsin.

FX - 8320 üstü işlemciler para israfından başka bir şey değildir !

Anakart sorunlu değil ama böyle güzel bir sisteme daha kaliteli bir anakart alırdım. Mesela MSI GAMING serisi gayet güzel gider.
MSI'ın Gaming serisinde AMD uyumlu anakart yok. Ayrıca M5A97 R2.0'ın sistem alındıktan sonra kullanıcıya bir eksiklik hissettireceğini sanmıyorum. O nedenle yeterli bir anakart olacağını düşünüyorum.

Fiyat olarak bütçemi aşıyor. Aslında siz bana daha ucuz bi sistem önerebilirmisiniz. 3500-3750 tl civarında.

Dur hacı sana yardımcı olcam ben. :)

- - - Güncellendi - - -

Senin yerinde olsam ( yani param olsa ) doların düşmesini , %30 indirim olmasını ve r9 290 özel soğutmalı ekran kartının gelmesini beklerdim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı