Fx 8350 ve R7 265 Darboğaz Yapar Mı ?

Daha fazla  
Merhaba beyler ben aranıza yeni katıldım ve ilk sorumu soracağım. Benim anakartım Msi 970 gaming , işlemcim amd fx 8350 4.0 Ghz ve ekran kartım da Asus r7 265. Kartımdan memnunum ama ileride bir tane daha alıp crossfire yapmayı düşünüyorum. Sizce 8350 iki kartı birden besleyebilir mi darboğaz yaşanır mı ? Lütfen yardım edin. Yazıyıda çok uzattım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmayacaktır fakat sizin yerinizde olsam 2. kartı alacağım zaman elimdekini satar 265 yerine atıyorum 380 vb. gibi kartlar alırdım, tek kart her zaman daha sağlıklıdır. (2 tane 265'in yerine geçer mi bilmiyorum belki üstüne biraz daha eklersiniz örnek vermek amacıyla demek istedim )

Kardeş oncelikle sorumu cevapladigin icin tesekkurler. Ama 2 tane R7 265'in R9 380 rahatlikla geçebileceğini düşünüyorum. Cunku su an neredeyse butun oyunlari ultrada aciyor. Yakinda GTA 5 alacagim o yuzden sordum.

1, Yeterli güç kaynağın var mı en az 750 +80 ibareli bir güç kaynağına ihtiyacın olcak.
2, O işlemçi mutlaka darboğaz yapacaktır belirli oyunlar da .Özellikle rpg ve açık dünya oyunlarında .
3, Ne gerek var elindekini satıp rx 470 yada yeni direct x 12 ekran kartılarından birini al . Zaten 2 x r7 265 300 w. eh zaten amd işlemci bide o 125 v gibi yazık giden elektriğe kardeşim.

Sana önerim elindeki sat RX 470 DİRECT X 12 bir ekran kartı alman . onda da yer yer darbogaz belki görebilirsin ama cok az. Emin ol elektrik ve performans olarka 2 kat daha karlı olursun.

Zorlanabılır kanaatindeyim. Elindeki kartı satıp daha yüksek bir kart alman daha mantıklı. İki kartı beslemek için kullandığınız PSU nedir?

750 W güç kaynağı ile İ3 2100 ile powercolour R9 270x bu gün taktım denedim . Şükür yapmadı darboğaz. Ben yapmaz diye almıştım arkadaşın pc yi upgrade yapmak için su an gayet iyi . Bazen World of Craft da %78 düşüyor aslında kısmen de yapıyor rpg oyunlarında oda normal.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı