FX 8350 ve R9 280 Sistem

AhmetSelcuk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba. Boyle bir sistem toplamaya karar verdim. Suan dell inspiron 5110 laptop kullaniyorum fakat artik lowda dahi kasmaya basladigi oyunlar olmaya basladi. Sistemi bu yuzden toplamaya karar verdim. Butcem monitor dahil 2500 TL. Ama acilen toplamaya gerekde yok. Malum dalor inecek cikacak vsvs. Girmek istemesemde bu konulara yaz aylarina kadar bekleyebilirim. Ben bu zamana kadar hic amd kullanmadim ve fiyatinij intele gore dusuk olmasi sebebiyle amd nedemekde istiyorum. Amd tabanli bir sistem istiyorum.
  • Amd Fx 8350
  • R9 280 Dual-x Oc'siz Modeli
  • Msi Gaming 970 Anakart
  • 1600 Mhz 8 ram
Aklimdaki sistem bu uyumlari ve performansi nasil olcaktir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumunuz icin tesekkur ederim. Bir sorum olacak size. R9 280 dual x ocsiz modelinin cekirdek hiz bi r7 265 den daha kotu diyebilirim. Ama tabiki bit sayisi 3 gb bellegiyle r7 265 den daha iyi bir kart. Yinede bnm aklima cekirdek ve bellek hizlari takiliyor. Sizce isleciden kisarak misal 8350 yerine 6300 islemci( buradan 200 tl bir para elde ederim) kullanarak. Amd R9 280 dual-x oc siz modeli yerine r9 280x tri-x oc modelini kullanmalimiyim?

Aynı serinin kartlarını baz alarak konuşacağım. Ekran kartı bit ve GB'ye bakarak alınmaz. Yapmanız gereken sadece soldan ikinci rakama bakmak. R7 265, R9 280. Sekiz altıdan büyük bir sayı demek ki R9 280 daha güçlü bir kart. R9 280 Dual-X'i değiştirmenize gerek yok. Vatan'da Tri-X de, Dual-X de aynı fiyata satılıyor Sapphire'nin.

Amd 8350 yerine 8320 alabilirsiniz. Artan parayı da ekran kartına eklersiniz. Ama şuanda dolar yüksek ve doğal olarak parçalar da yükseldi. Eğer dolar düşene kadar bekleyebilirseniz ekran kartını r9 280x alabilirsiniz. Hem de daha ucuza gelir. Eğer beklemezseniz dediğim gibi Amd Fx 8320 alın. Biraz para da eklemeniz gerekebilir r9 280x için.

Aynı serinin kartlarını baz alarak konuşacağım. Ekran kartı bit ve GB'ye bakarak alınmaz. Yapmanız gereken sadece soldan ikinci rakama bakmak. R7 265, R9 280. Sekiz altıdan büyük bir sayı demek ki R9 280 daha güçlü bir kart. R9 280 Dual-X'i değiştirmenize gerek yok. Vatan'da Tri-X de, Dual-X de aynı fiyata satılıyor Sapphire'nin.
Aynen ayni fiyat fakat dedigim gibi oc li modeliyle ayni fiyatta. Ocsiz bir R9 280 dualx 600 kusur bir fiyatta. Ocli model ise 800 kusur lira. Yani ben islemciden kisip ekran kartina yuklensem R9 280x dualx yerine tri x almayi tercih ederim.

Amd 8350 yerine 8320 alabilirsiniz. Artan parayı da ekran kartına eklersiniz. Ama şuanda dolar yüksek ve doğal olarak parçalar da yükseldi. Eğer dolar düşene kadar bekleyebilirseniz ekran kartını r9 280x alabilirsiniz. Hem de daha ucuza gelir. Eğer beklemezseniz dediğim gibi Amd Fx 8320 alın. Biraz para da eklemeniz gerekebilir r9 280x için.
Aynen oyle para eklemem gerekecek. Onun icin Amd Fx 8350 yeri 6300 modelini ele aliyorum. Peki 8320 modeliyle 6300 modeli arasinda performans farki nasildir? Fiyat farki fazla midir?

100 tl gibi bir fiyat farkı var. Fx 6300 ile 8320 arasındaki farkı testlerle görebilirsin 8320 daha iyidir. Oyunlarda farkı pek görmeyebilirsin. 8320 bilgisayar açılışında 6300 den daha hızlı açılır.( fazla fark yok 3-4 saniye belki) Ben 8320 kullanıyorum daha bir sıkıntı göremedim. Bence 8320 al seni daha uzun süre idare eder.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı