FX 9370 boştayken 3 derece

ozgursel

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB CL11 1866 Mhz Hyper X
Anakart
M5A99FX PRO R2.0
Arkadaşlar AMD FX 9370 işlemciye sahibim ve sıvı soğutma olarak Cooler Master nepton 120XL kullanıyorum. Bugün sizlerle karşılaştığım bir durumu paylaşmak istiyorum. Birçok programla test ettim ve işlemci sıcaklığım sistemim boştayken minimum 3°c'yi gördü.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    158,2 KB · Görüntüleme: 77
Maksimumda da 19 derece yazıyor, sıcaklık sensöründe sıkıntı çıkmış olabilir.

Eğer oda soğuksa olabilir.
FX8370'in 13-14 derecede çalıştığını görmüşlüğüm var. Cooler Master Seidon 120V3 ile.
Odamızın sıcaklığı ortalama 30°C derece. Doğalgaz 60°C'de yanıyor. Ortam soğuk değil yani.
Nasıl emin olabiliyorsun?
Eminim çünkü sıvı soğutma ızgarasını temizlemeden önce işlemci 80°C'nin üzerine çıkıyor ve sistemim kapanıyordu. Ancak ızgarayı temizleyip termal macun yenilemesi yaptıktan sonra bu duruma geldi. Ve şimdi hiçbir şekilde sistemim kapanmıyor. Neredeyse birçok oyunu arka planda birçok işlem yaparken ultra ayarlarda ısınmadan maximum 41°C ile oynayabiliyorum. Temizlik öncesi 5 dakika bile sistemim dayanamaz, kapanırdı.

Eğer oda soğuksa olabilir.
FX8370'in 13-14 derecede çalıştığını görmüşlüğüm var. Cooler Master Seidon 120V3 ile.

Hocam bu imkansıza yakın. Ama eski FX işlemciler oldukça düşük sıcaklıkları görüyor. FX4100 ile boşta 22 dereceydi oda sıcaklığı 12 derece iken. Muhtemelen program hatası.

Hocam bu imkansıza yakın. Ama eski FX işlemciler oldukça düşük sıcaklıkları görüyor. FX4100 ile boşta 22 dereceydi oda sıcaklığı 12 derece iken. Muhtemelen program hatası.
Birçok program aracılığı ile testini gerçekleştirdim. Herhangi bir teknik veya yazılımsal bir arıza yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı