FX 9370 İçin Anakart Önerisi

yskn

Decapat
Merhaba, anakartım bozuldu CPU güç soketi yandı. Yeni bir anakart almayı düşünüyorum ama anakart bulamadım.

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: AMD FX 9370
  • Ekran Kartı: Sapphire R7 265
Bu sisteme sıkıntı çıkarmayacak bir anakart arıyorum. Ben internete baktım ama güzel bir anakart bulamadım, 2. el olmaması tercihimdir. Tavsiye edebileceğiniz bir anakart varsa çok memnun olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 9370 için sağlam bir 990FX çipset anakart gerek, onlar da çok pahalı ve sıfır imkansız gibi. Tavsiyem bir bütçe oluşturup elindeki 9370'i ve RAM'leri satarak yeni bir işlemci-anakart-RAM üçlüsü edinmen.

hocam eğer ddr4 e geçersem bana çok pahalıya maal olucak işlemci ve ramı satsam oda satılırsa 1000 lira sadece ram parası nı karşılar oda işlemci ve anakrt ı kendim karşılamma gerekir.

1000 liraya RAM ve anakart alırsın, sadece işlemci senden çıkar. Onu da DDR4 14NM güncel bir AM4 sisteme geçeceğini varsayarsan karşılaman en mantıklı ve kazançlısı olur.

hocam 1000lira işlemciyi bile karşılamıyor suan :D en ucuzu 1100 tl işlemcinin 8 gb ram alsam 1800 lira ya patlıyacak bide anakrt alsam 2500 tl tutar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı