FX 9370 sistem yükseltme mi, yeni sistem mi?

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle birkaç ay bekledim piyasa durumu için birkaç ay daha bekleyebilirim, yaza kadar bütçem belli düzeyde. 5000 ile 6500 arası bir bütçe ayırabilirim. Monitör kesin değişecek. 60 Hz üstüne çıkmak istiyorum.
Hazırdaki sistemim;
  • AMD FX-9370 (Akasa Venom'la oyunlarda en fazla 65 derece olacak şekilde oynuyorum bu sistemle devam edersem sıvı soğutma alabilirim)
  • AMD R9-270
  • 16 GB 1600 MHz RAM
  • Gigabyte FX-990 UD5
  • Xigmatek Tauro 750w +80 Gold PSU (12w kanalında 680w veriyor)
  • Zalman Z9 Plus kasa
Sistemim bu şekilde. Aklımda 2 sistem var. Bu sistemle devam edip ekran kartını GTX 1070 yapıp yanına 1440p bir monitör alırım. Bir de kasayı değiştirip sıvı soğutma alırım, güç kaynağı yeterli olur herhalde. Böyle devam edebilirim devam ettiği yere kadar, daha sonradan işlemci, anakart değiştiririm ama bu sistemi alırsam bir daha seneye yaza doğru anca değiştiririm. Ekran kartı hariç. Ya da yeni bi sistem toplarım, onda da monitörlü şu anki piyasaya göre anca GTX 1050 Ti olur. Galiba yeni çıkacak 2xxx serisinde GTX 1060 seviyesindeki model ucuz olursa belki yeterli olur. Sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kararsız kaldım, şu an tüm oyunları oynayabiliyorum ama yeni oyunlar AC:Origins gibi low-medium arasında oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, anakart ve RAM'leri elinizden çıkarıp yeni bir sisteme geçin bence. Intel 8. nesil yeni işlemciler de geliyor, uygun anakartlar da yakın zamanda çıkar. Ortalama bir i5 işlemci ile çok daha verimli bir sisteminiz olur. Ekran kartı için de yine yeni çıkacak kartları bekleyebilirsiniz. Ben olsam o işlemci ile oyun oynamaya çalışmazdım. Bu işlemci için sıvı soğutma veya başka bir yatırım yapmayın.

1440p çözünürlükte iyi performans vermez mi geçici olarak.

İşlemci, anakart ve RAM'leri elinizden çıkarıp yeni bir sisteme geçin bence. Intel 8. nesil yeni işlemciler de geliyor, uygun anakartlar da yakın zamanda çıkar. Ortalama bir i5 işlemci ile çok daha verimli bir sisteminiz olur. Ekran kartı için de yine yeni çıkacak kartları bekleyebilirsiniz. Ben olsam o işlemci ile oyun oynamaya çalışmazdım. Bu işlemci için sıvı soğutma veya başka bir yatırım yapmayın.
Yada dediğiniz gibi yeni sistem daha verimli olur ben şuan sınava hazırlanıyorum sınavdan sonra 1 ay yurt dışına gidicem yani bi 5 ay bu sistem elimde sizce ne kadara satışa koymalıyım yanında 24 inç 60 hz full HD monitörle satıcam 2300 tl uygun olur mu acaba.

Fiyat olarak pek bir şey diyemem. Bu işlemci sıradan bir kullanıcının oyun oynamak veya günlük işler için alacağı bir model olmadığı için tam kestiremem değerini. Ama RAM'leri ve diğer donanımları biraz daha rahat satarsınız parça satışı yaparak. Tavsiyem de parça satışı yapmanız yönünde olur.

Saf güç olarak kötü bir işlemci değil, 1440P de 1070 modelini de kaldırır. Mimari olarak oldukça eski ve watt performans oranı kötü olan bir model ve de her Anakart ile de düzgün çalışmıyor Anakartlar tam olarak besleyemediği için. Bu işlemciyi elinden çıkarıp yeni sistemlere geçmen iyi olur, bu işlemciyi elden çıkarmak zor, bakkallara kitlemediğin sürece az bilgili olan biri hayatta bu modeli almaz. Dediğin üç kartı da kaldırabilecek bir işlemci. Elinde R9 270 varsa da 1050 Ti almaya değmez. Geçici olarak kullanmakta ve ya bütçe sıkıntı varsa bu işlemciyi kullanmakta yine bir sakınca yok, stabil bir performans veriyorsa eğer. Bu modelin oyun performansı da epey kötü, tek çekirdek performansı rezalet.

Şuanda tüm oyunları en kötü low ayarda oynuyorum, ama yeni sisteme geçmek istiyorum bu yaz veya 2019 başları da olur yeni çıkıcak kart ve haberlere göre ama benim aklım 2k sistem toplamak mı full HD sistem toplamakta mı şuan parçalar çok pahalı 2300 tl 6gb gtx 1060 bakalım ileride ne olur. Zamanında fazla bilgimiz yoktu kaptırdılar biz. Zaten ilk pc alma deneyimi herkeste bir sorun oluyor 1 sene daha bekleseydim skylake sistem toplardım o zamanlar bilgim yoktu araştırmıyordum neyse sayesinde öğrenmiş olduk.

Evet gtx 1070 modelide 3000 tl ye gigabayt markasının var 3400 TL gtx 1070Tİ modelinin var. Ben yazılım okuyacağım onun için tasarım,render ve grafik gibi programlar kullanıcam ben r5 1600 gtx 1070 ti 2k monitörlü sistem düşünüyordum yazılım için şimdilik ekran kartını 1800x yapıp ekran kartınımı düşürsem daha sonra ekran kartını yükseltsem. Gerçi yeni ryzenler çıkar bakalım fiyatları ne olur.

Böyle bir sistem olur mu.

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    65,5 KB · Görüntüleme: 52
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı