FX-9370 Sistem Yükseltme

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım bileşenler AMD FX-9370 Gigabayte FX 990 UD5 anakart ve R9 270 ekran kartı. Yazılım Mühendisliği okuyacağım şöyle bir öneri almak istedim. Artık ekran kartı oyunlarda bana yetmiyor ekran kartı ve monitörümü kesin değiştireceğim. Size sormak istediğim aklımda RX 580 ve Freesync destekli bir monitör almak var. Sizce üniversite bitince başka şehire gideceğim yazılım için o yüzden üniversite bitene kadar işlemci ana kart vs. değiştirsem mi yoksa sadece monitör ekran kartını değiştirip üniversite bitince komple yenilemek mi daha iyi olur? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence anakart ve islemci ikilisi super.

9370 guclu bir islemci. 8350'nin iliklerine kadar OC verilmis islemci.

Sadece ekran karti alsaniz yine sizi goturur.

9370 TDP bakımından kötü, tek çekirdek performansı rezil ve verimsiz bir işlemcidir. Bu işlemciyi elinden çıkarman oldukça zor. Sisteminde sorun yoksa hala kullanabilirsin, ilerde sistem değiştirmen gerekecek o zamanlar Ryzen ve Coffee Lake serisi modellere ve ya değiştirdiğin dönemde çıkmış daha güncel işlemciler varsa onlara terfi edersin. RX 580 modelini de besleyecek bir modeldir.

Valla bu forumda bile şu vakitte hâlâ 9xxx serisi sistem alan adam gördüğüm için elden çıkarması çok da zor olmayabilir. :)

Zamanında vatanda 9370'leri kapış kapış satıyorlardı. Tabi sonuç biraz fiyasko 220w işlemci neyin kafasıysa artık. Ama rezil bir performans diyen arkadaşa sadece gülüp geçiyorum. Bu arada arkadaşın dediği gibi o işlemciyi elinden çıkartman çok zor çünkü 220w işlemci alacak insan PSU güzel bir para verecektir. Üstüne 990fx chipset alması gerekecek falan fistan yani fazla yanaşan olmaz. Ama sizin işlemciniz ile anakartınız uyum olarak süper, hatta fiyat-performans olarak en uyumlu anakart şuan kullandığınız anakarttır. Benim size tavsiyem kesinlikle ekran kartına yönelmeniz. Sizin sisteminizin tek üzecek yanı enerji tasarrufunun olmaması. Ki halihazırda kullanıyorsanız bu saatten sonra hiç ellemeyin çünkü o işlemci-anakart ikilisine hiçbir şey olmaz. Yalnız PSU değerinizi belirtmemişsiniz alacağınız ekran kartının watt değerlerine bakmanızı öneriyorum. Muhtemelen 750w PSU kullanıyorsunuzdur ki bu sizin alacağınız ekran kartı için yeterlidir. Umarım yardımcı olmuşumdur dostum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı