FX-9590 80 dereceye ulaşıyor

Sradezs

Decapat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. İşlemcim olan FX-9590 boşta iken 5-20 derece arasında dolaşıyor. Ama herhangi bir oyun açtığımda 80 dereceye çıkıp önlem için kapatıyor kendini. Bu sorunu daha önce yaşamıştım. O zaman fanı temizleyip bilgisayarı açtığımda sorun düzelmiş, yük altında 50-60 derecede takılıyordu. Şimdi ise aynı şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Bilginiz/öneriniz var ise bilgilendirir misiniz?

ofaopaf.PNG

Boştaki hali bu. Yük altındaki halini çekemedim direkt kapanıyor :D

5 derece nasıl oluyor çok saçma? Neyse işlemciler 80 derecede kendini kapatmaz. Sensörlerde bir hata mı var acaba?

Onu demeye çalışmamış.
5 derece imkansız gerçekten.
Sensör ile ilgili problem var galiba.
Bir işlemci normal şartlarda 5 derece olmaz ve 80 derecede kapanmaz.
Bazı eski işlemcilerin sıcaklık sınırı 82 derece. FX serisi de bu eski işlemcilere dahil.

Peki 5 derece normal mi?
Bilgilendirme için teşekkür ederim :D.
Büyük ihtimalle sensör hatası var. 5 derece olabilmesi için odanın en azından 5 derece olması gerekir. 5 derece odada bir süre oturmak da hipotermiye sebep olur.

Büyük ihtimalle sensör hatası var. 5 derece olabilmesi için odanın en azından 5 derece olması gerekir. 5 derece odada bir süre oturmak da hipotermiye sebep olur.

Benim eski Pentium da sürekli olarak 39 derece idi hiç değişmiyordu o da bozuktu sensör kısmından.

Geri
Yukarı