FX 9590 Bilgisayar Oyunlarda Kitleniyor

DahakaLuna1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. 2 Aydır bir türlü stabil şekilde sistemimi çalıştıramıyorum. son 2 aya kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ama 2 aydır tüm oyunlarda kitleniyor. Reset atmak durumunda kalıyorum. Windows 10 orjinal kullanmaktayım. Windows'un içinde herhangi bir sorun yaşamıyorum ben de böyle bir sorun ekran kartından yaşanır diyip gidip ASUS STRİX GTX 980 Tİ 6GB ekran kartını satın aldım sürücülerini kurdum ama sonuç gene aynı. Format attım hatta 4 kere windows 7'ye döndüm gene aynı. Sorun donanımsal deyip RAM'leri bile söküp garantiye gönderdim başka ramler taktım ama sonuç gene aynı. Windows SSD'de yüklü ısı dereceleri resim koyacağım ordaki ısı değerleriyle aynı Overclok bilmediğimden fabrika ayarlarıyla kullandım BIOS update yaptım. Nasıl stabilize edebileceğim ile ilgili bios ayarları hakkında konulara baktım ve benim tüm ayarlarım default ayarında ne olduda bir anda oyunlarda kitlenme yaşıyorum? Hani elimdeki sistem düşük bir sistem olsa anlarım ama en yüksek sistem kullanmaktayım işlemcimi soğuk tutması için 2 fanlı su soğutma ile soğutuyorum kasa içide çok geniş Obsidian 900D kulanmaktayım. Ekstra 4 tane fan ile soğutuyorum peki neden oyunlarda kitlenme yaşamaktayım? Kontrolsüz güç güç değildir derler peki ben bu canavarı nasıl stabilize edebileceğim ya da kitlenme sorununa çare bulabileceğim en bilgili insanlar bu sitede lütfen yardım edebilir misiniz ? Çok teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri:
Anakart:GİGABYTE 990FXA UD5 3.0Rvz
İşlemci:AMD FX 9590 4.7GHz Unlocked (Overclock yapmadım fabrika ayarlarıyla kullanıyorum)
Ekran:Kartı:Asus Sitrix GTX 980 Tİ 6GB (Ekran kartı 1 Haftalık)
Ram:(Kingston:Hyperx Fury 1600Mhz bunu arızali sanıp garantiye yolladım :D ) şuan 1333 mhz lik 2x4 gb kullanmaktayım ki kitlenme sorunu bunda da devam etmekte :(

HDD:6TB (toplam)
SSD:240 Sandisk Ultra 2
Kasa:Obisidian 900D
Power:Cooler Master Gold 1000w Güç kaynağı

Technopat.jpg
Technopat2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemcinin 220W güç çektiğine bakmayın I5 kadar performans veriyor. Cebimde param var boşa nasıl harcarım sorunun cevabı FX9590 dır. AIDA64 ile sıcaklık testi yapıp paylaşır mısınız ?

Sorunu düzelte bildinmi bendede fx 9370 var aynı anakart akasa venom soğutucu var oyunlarda 65 66 derece oluyo gta gibi oyunlarda her oyunda değil kitleniyo ama psum 12v da 450w veren psu yeni 850w alıcam sorun psudandır dimi bazıları soğutucun 220w desteklemediğendir filan diyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı