FX 9590 ve İ7 6700K performans farkı

Intel FX9590 gibi 220W'lık işlemciler yapsa performans farkı ne olurdu acaba? [emoji16]
Hahaha bilmiyorum hocam ama belli mi olur Intel ileriki zamanlarda oda böyle önemli bir adım atarda daha da performansli sistemler toplayabiliriz. Yalnız fiyat konusunda yine elimiz avucumuz yanar [emoji23]

i3 6100'ün Fx8350'den daha fazla performans verdiği bir kulvarda ben rekabet görmüyorum. Parası olan herkes intel toplar bunun intelcilikle alakası yok. Ben görmedim çok param var diyip AMD toplayan :)

i3 6100'ün Fx8350'den daha fazla performans verdiği bir kulvarda ben rekabet görmüyorum.
i3 6100, FX 8350'den daha fazla performans veriyor dersek yanlış olur. Oyunlarda daha fazla performans veriyor olabilir. Bugün etkin bir şekilde 8 işlem birimi kullanabilen bir yazılım ya da oyun geliştirildiğinde i3 6100, FX 8350'den kat kat daha düşük performans verecektir. Daha önce de bu konuyu açıklamıştım.

i3 6100, FX 8350'den daha fazla performans veriyor dersek yanlış olur. Oyunlarda daha fazla performans veriyor olabilir. Bugün etkin bir şekilde 8 işlem birimi kullanabilen bir yazılım ya da oyun geliştirildiğinde i3 6100, FX 8350'den kat kat daha düşük performans verecektir. Daha önce de bu konuyu açıklamıştım.
E tamam o zaman, madem öyle çift çekirdekli AMD işlemcisiyle kıyaslayalım, hangisi daha fazla performans verecek sence?

Çift çekirdekli AMD işlemcisiyle kıyaslayalım.
Önceki konuda bununla ilgili yeterli açıklama yapmıştım. Örnek testler vererek benchmark değerlerini karşılaştırarak anlatmıştım. GTA V 4 çekirdek kullanabilen bir oyun. Aynı sistemde X4 860K i3 6100'den daha yüksek FPS değerleri veriyordu ilgili videolarda.

@Onur Saydam Sakın şimdide x4 860K 4 çekirdekli deme! Çünkü; değil.

i3 de 2 gerçek çekirdek var 4 sanal. 860k da 2 modül var bunlar aslında tek çekirdek ve her modüldeki tek çekirdek ikiye bölünerek çift çekirdek haline getirilmiş yani 1+1 yerine 0,5+0,5+0,5+0,5 olmuş. Peşin cevap işte. :D

Belki Zen serisinden sonra Zen plus gelecek ve ondan sonra gelecek olan mimari şuanki mimariyi temel alabilir. Çünkü; yazılımlar gelişiyor, şuan ki seri yanlış zamanda çıktı hepsi bu.

Fx ile skylake arasında 4-5 sene fark var. Önce bunu bi göz önünde bulundurun sonra kıyaslama yapın. İlla da eleştiri yapacaksanız 2. 3. Nesil i5 veya i7 leri ele alın.

AMD kötü de abartmaya da gerek yok, İ3 6100, FX 8350'den daha güçlü bir model değildir. FX 8350 güçlü bir işlemci hala. AMD yeni işlemcileri çıkmadan hiçbir AMD işlemcisi alınacak düzeyde değil. İntel açık ara daha üstün ve pazarın hakimi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı