FX 9590 ya da Intel Sistem Toplama

Sx7Jackdaniels

Hectopat
Daha fazla  
AMD işlemcili sistem 2.700 lira ssd kasa monitör ekleyince 3.500 lira falan ediyor..

Gvl1ar.jpg
yPXngk.jpg

İntel işlemcili 3.800 liralık monitör kasa ekleyince 4.200 ediyor.

Arkadaşlar ben 3.500 liralık sistem toplamaya çalışıyorum oyun için ekran kartı işlemci SSD çok önemli tabiki RAM'de yani nasıl bir sistem toplamalıyım? AMD gibi bir sistem mi yoksa Intel gibi bir sistem mi bu sistemler örnektir bunları almıyacağım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız sadece oyun ise her iki işlemcide fazla amd yi fx8350 inteli i54690k ya çekebılırsın. Ekran kartına gelınce amd kısmında 290 da kalsa olur 290x yaparsan daha ıyı olur, intelde ise butcenızı daha uygun bılesenler ıle ekran kartını gtx970 yapmanız cok daha ıyı. İntel sistemdeki ramları amd dekı ıle aynı yap.

Fıyat olarak sinerji, eksenbilgisayar ve exa bilgisayara bakmalısın.

bütçeniz bu kadar yüksekken intel tercih etmenizi öneriyorum. Bende de i7 4790 var memnunum. OC ile uğraşmadığım için bu modeli aldım. Yaptığınız 2. sistemde ekran kartınızı daha iyi bir model seçebilirsiniz. 16gb ram'e gerçekten ihtiyacınız yoksa almayın 8 yeterli şu an. Artan parayı ekran kartına yatırın. SSD olarak Samsung EVO serisi bakın. Eğer Anakart üzerinde kullanmayacağınız özellik varsa daha uygun fiyatlı anakart tercih edin. Örnek olarak MSI Z97 PC Mate

Gtx 960 bu butceye iyi olmaz. Soyle birsey olabilir:
uploadfromtaptalk1427886098841.jpg

Bu sistemi bir yakinim icin topladik, tercihen anakart gaming3 alinabilir, bellek olarak 2. 8gb alinacagi icin tek modul yaptik, o da arttirilabilir.

Oyun bilgisayarı olarak topluyorm sistemi.

Arkadaşlar bana resim atarak aynı benim attığım gibi canavar gibi bir oyun sistemi topluyacak varmı? 3.500 en fazla 4000 TL. SSd şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemcini i5 4690k yaparak ekran kartını msi gtx970 anakartıda msi z97 gaming 5 yaparsan çok daha iyi olur

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı