FX serisi işlemci alınır mı?

Arka planda Discord gibi bir canavar açık değilse (arkada işlemciyi yoran büyük bir uygulama yoksa) işlemci takır takır darboğaz olmadan oynatıyor. Tek şikayetim WattMan.
Hocam fx 8xxx serisi 0 işlemci alınır mı (garantisiz) eğer dediğinize bakarsak üst seviye ddr3 bilgisayar kurulabilir.

Hocam FX 8xxx serisi 0 işlemci alınır mı? (garantisiz) eğer dediğinize bakarsak üst seviye DDR3 bilgisayar kurulabilir.

Hocam garanti bence önemli değil. İşlemciler kolay kolay bozuk çıkmıyor ikinci elde giriş seviyesi çoğu oyunu oynatan bir sistem kurulabilir. Bizim burada 8350 bulunan 16 GB RAM bulunduran 1660 Ti kullanan bilgisayarlar var. 144Hz kullanımda sorun çıkartmadılar taşıyor yani Valorant falan akıyor. Darboğaz ne denli olur OC var mı bilmiyorum fakat ben olsam şu şartlarda gelecek dönemi de düşünerek o işlemciyi almam ama ikinci elden düzmek istiyorsan düşük bütçeli bir sistem düzmek istersen yeni konu açman durumunda sana 8350 için gereken parçaları tamamlaman konusunda yardımcı oluruz. Üst düzey demek yanlış olur 8350 kötü denebilir yani uygun fiyata pişman etmez ama uygun derken aşırı uygun olmalı. Onun dışında Intel üst nesil işlemcilere veya Ryzen serisine yönelmeni öneririm. Zaten elinde hazırda parça yoksa DDR3 ve eski tip AM3-AM3+ soket kullanmanın anlamı yok. APU sistemlere bakabilirsin. Alırken de FX alacağım dersen ekran kartını AMD almamaya çalış. 😅

Üst seviye DDR3 bilgisayar kurulabilir.

DDR3 için üst üst seviye ise dediğiniz doğru işlemci taşır. Forza Horizon 5 gibi güncel oyunları oynatır ama kaç FPS işte onu görmek için YouTube'da sayısız test bulunuyor. i3- yüksek nesil işlemciler seni tatmin eder biraz da bütçe işi. Konu aç bir şekilde halledilir yener hocam var diğer hocalarımız var illaki çözüm bulunur.

Hocam garanti bence önemli değil. İşlemciler kolay kolay bozuk çıkmıyor ikinci elde giriş seviyesi çoğu oyunu oynatan bir sistem kurulabilir. Bizim burada 8350 bulunan 16 GB RAM bulunduran 1660 Ti kullanan bilgisayarlar var. 144Hz kullanımda sorun çıkartmadılar taşıyor yani Valorant falan akıyor. Darboğaz ne denli olur OC var mı bilmiyorum fakat ben olsam şu şartlarda gelecek dönemi de düşünerek o işlemciyi almam ama ikinci elden düzmek istiyorsan düşük bütçeli bir sistem düzmek istersen yeni konu açman durumunda sana 8350 için gereken parçaları tamamlaman konusunda yardımcı oluruz. Üst düzey demek yanlış olur 8350 kötü denebilir yani uygun fiyata pişman etmez ama uygun derken aşırı uygun olmalı. Onun dışında Intel üst nesil işlemcilere veya Ryzen serisine yönelmeni öneririm. Zaten elinde hazırda parça yoksa DDR3 ve eski tip AM3-AM3+ soket kullanmanın anlamı yok. APU sistemlere bakabilirsin. Alırken de FX alacağım dersen ekran kartını AMD almamaya çalış. 😅

DDR3 için üst üst seviye ise dediğiniz doğru işlemci taşır. Forza Horizon 5 gibi güncel oyunları oynatır ama kaç FPS işte onu görmek için YouTube'da sayısız test bulunuyor. i3- yüksek nesil işlemciler seni tatmin eder biraz da bütçe işi. Konu aç bir şekilde halledilir yener hocam var diğer hocalarımız var illaki çözüm bulunur.
Hocam ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Bu konularda çok fazla araştırmaya, öğrenmeye çalışıyorum. Ben diyorum ki bir bilgisayar toplayayım; bana Lol, Valo, Cs ve orta düzeyli oyunları 60+ fps oynatsın kâfi. Bu yüzden ddr3 iyi bi sistem toplasam bu oyunları oynarım diyorum. Öte yandan ddr4 ryzen bir sistem toplasam ddr3 e göre yaklaşık 2 katı fiyatlarla karşılaşıyorum, ama aldığım performans 2 kat olmuyor..

Hocam ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Bu konularda çok fazla araştırmaya, öğrenmeye çalışıyorum. Ben diyorum ki bir bilgisayar toplayayım; bana LoL, Valorant, CS ve orta düzeyli oyunları 60+ FPS oynatsın kâfi. Bu yüzden DDR3 iyi bir sistem toplasam bu oyunları oynarım diyorum. Öte yandan DDR4 Ryzen bir sistem toplasam DDR3'e göre yaklaşık 2 katı fiyatlarla karşılaşıyorum, ama aldığım performans 2 kat olmuyor.

DDR3 bir sistem yeterli olur bunun için, ben de kullanıyorum tabii şu an pek memnun değilim.

Geri
Yukarı