FX6100 overclock sonrası sistem açılmıyor

ErenUsta

Centipat
FX6100 işlemcim mevcut. Bugün bilgisayarımıı açtığımda sorun yoktu. Kapatıp tekrar açmak istedim ben BIOS'a girdim hafif bir voltaj verdim. 4.2 olan işlemcimi 4.3'e çıkardım. Kaydettim ve yeniden açılırken ekran gelmedi. Tekrar kapatıp açtım ekran geldi masaüstü açıldı. Ben mavi ekran aldım. Daha da bilgisayara görüntü gelmedi ne yaptıysam gelmedi. Pil değiştim bellekleri çıkarıp tek tek denedi. Ekran kartını çıkarıp taktım işlemciye yeni macun sürdüm e. Ekran gelmiyor sistem çalışıyor ekran yok bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğin ayarları bir tık geri almayı denedin mi? Anlaşılan işlemcinin gücü o kadarına yetiyor ya da yeterli soğutma sağlanamıyor. Güç kaynağını belirtirseniz iyi olur, yetmiyor da olabilir.

Verdiğin ayarları bir tık geri almayı denedin mi? Anlaşılan işlemcinin gücü o kadarına yetiyor ya da yeterli soğutma sağlanamıyor. Güç kaynağını belirtirseniz iyi olur, yetmiyor da olabilir.
Bios felan gelmiyor ki siyah ekran sistem çalışıyor anan siyah ekran pili çıkardım taktım ayarlar sıfırlansın diye fark etmedi ekran kartımın yanma ihtimali nedir ?
İşlemciyi değil anakartını yaz.
M5A78L modeli Asus

İşlemciye OC yapmışsın ekran kartına zarar geleceğini sanmam ama bir ihtimal belki. Bunun yanı sıra güç kaynağı gümlemiş olabilir.

Ekran Alıntısı.PNG

Anakartınıza uygun CMOS sıfırlama.
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkar.​
2. CLRTC yazılı 1-2 pindeki köprüyü 2-3 pinlerine kaydır, 10 saniye bekle, geri eski konumuna getir. (Resimdeki gibi)
3. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​
4. "DEL" tuşuna basılı tutun ve BIOS'u kurun.​

Eki Görüntüle 473707

2. CLRTC yazılı 1-2 pindeki köprüyü 2-3 pinlerine kaydır, 10 saniye bekle, geri eski konumuna getir. (Resimdeki gibi)
Şimdiden Allah razı olsun deneyeyim dönüş yapacağım.
Eki Görüntüle 473707

Oradaki yerde chassis diye bir şey var aynı yapıda

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı