FX8300 ve Asus M5A78L-M LX3 Overclock Uyumu

Daha fazla  
  • AM3+ Soket Yapısı
  • AMD 760G Chipset
  • 16GB Max. Bellek
  • DDR3 Bellek Tipi
  • Micro ATX Uyumlu Kasa Tipi.
Asus M5A78L-M LX3 isimli anakart ve AMD FX 8300 işlemci almak istiyorum. Bütçem buna yetiyor en ufak artıramıyorum. Sorum şu; bu işlemci ve anakart zaten uyumlu, onda sorun yok Ancak ;
  1. Overclock yapmaz isem oyunlarda FPS düşüklüğü yaşar mıyım?
  2. Bu anakart ile overclock yapılabilir mi?
  3. Overclock yapınca haliyle ısınacak sistem ve elimde Akasa Venom Atto mevcut, bu soğutma yeterli olur mu? Çünkü param kalmadı.
  4. GTX 960 aldım, o duruyor geri kalanını yeni alıyorum. Taksit şeklinde aldığım için bütçem karmaşık. Sadece işlemci ve anakartı almadım daha, korkuyorum. Son olarak tüm sorularım olumlu cevap aldı diyelim. Kaç wattlık bir PSU alırsam işimi görür? İleriye dönük şeklinde yazmazsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Günceldir arkadaşlar.

Arkadaslar lutfen yardim edin

İlk olarak işlemcinin o anakartta sağlıklı bir şekilde çalışacağını sanmıyorum (cpu pin girişi, düşük vrm yapısı vs.) Overclock'da sıkıntı olur. FX 4000 ve 6000 serisinden bir işlemci olsaydı çok sorun olmazdı. Asus'un 970 serisinden bir anakart alman daha iyi olabilir o işlemci için. 8Gb ram ile desteklersin sistemini. Fx 8300 rahat bir şekilde Gtx 960'ı kaldırabilir Overclock'a gerek yok. Elindeki soğutucu Overclock'suz sorun çıkarmaz FX 8300'de. Psu olarak en az 12v kanalından 400w vermesi gerek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı