FX8350 & RX580 sisteme 5 bin TL yükseltme önerileri

emrh41

Decapat
Daha fazla  
İşlemcisi AMD FX8350, SSD ve HDD bitik, RAM'ler DDR3 çöp gibiler artık, ekran kartı RX 580 8 GB ama sıvı soğutma su damlattı eskiden, arada kapanıyor.

İşlemci, RAM ve SSD alsam sizce Rust falan oynayabilir miyim? 40 FPS 35 FPS de oynanmıyor malum.

Çok bütçem yok, maksimum 5 bin, 5.5 falan.
Bir de M.2 girişi yok anakartta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni SSD şart, sistemini doğru düzgün yazmamışsın sadece gömmüşsün, PC'yi satıp 2. el bir şey alsan daha iyi olur, en azından ben öyle yapardım.

Hocam SSD ve HDD 7 yıllık RAM'lerin 2x8 ama ikisi farklı marka anlaşılmıyor bile PC'yi satsam almazlar 7 senedir kullanıyorum çok eskidi artık ama ekran kartı alacak param yok bende benimkiyle devam etmeyi düşünüyorum ama işte işlemci çok eski PC'yi son bir kere güncelleyip 2 3 sene daha kullansam yeter sizce üstteki arkadaşın yazdığı iyi midir yeni bir anakart şart mıdır?

Hocam Bütçeyi biraz aşıyor ama az daha kemer sıkın bunları alın.

Ram linkini yanlış atmışım düzellttim

Hocam FX 8300 kullanmış biri olarak yazıyorum. Sistem sapıtmasa biraz daha idare edecektim fakat ummadığım bir anda görüntü vermeyi kestiği için mecburen idarelik bir sistem toplayayım dedim ikinci elden i7 4470K, ASUS Z97 Pro gamer anakart ve 8 GB Kingston red Savage DDR3 RAM aldım aynı kişiden. Set olarak satıyordu. 3500₺ para verdim. Şu haliyle bile bana göre 10 numara bir sistem. Benim aklımda Ryzen 5600 ve ASUS ROG STRIX B550 Wi-Fi anakartlı bir sistem toplama düşüncesi var. O zamana kadar idare etsin yeter diyerek aldım bunları. İnanın FX 8300'den sonra hayatımda ilk defa Intel sistem kullandım o kadar rahatladım ki anlatamam. Oynadığım oyunlardan daha fazla FPS alıyorum. Gram kasma vs yok. İlla bunları al demiyorum tabii ama bütçen biraz düşük istersen benim gibi yapabilirsin. Aldıktan sonra rahat durmadım biraz daha param vardı R9 270X ekran kartımı çıkarttım kenara kaldırdım ikinci el kutulu tertemiz garanti etiketi bile üstün de RX 5500 XT ekran kartı aldım. Ekstra bir 8 GB RAM daha ekledim sıfır. Dün Crucial P3 500GB M.2 SSD aldım sistemden aldığım performans daha da katlandı. Bence elindekileri sat sağlam olanları. İkinci el Intel tabanlı sistem topla. Daha iyisini toplayana kadar idare edersin. Şu haliyle bile her oyunu çok rahat oynayabiliyorum. Sistemin tüm donanımları altta imzamda yazıyor. Buna benzer bir sistem toplayabilirsen rahat edersin bir süre emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı