FX8350 sistem vs İ3 6100 sistem

Mlzmoglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Nisan gibi masaüstü PC toplayacağım.
Recep Abi'nin 2500 TL'lik önerdiği sistemde oynama yaptım ve arkadaşım da kendi PC'sini satıyor. İkisini de karşılaştırıp yardımcı olursanız sevinirim.

Recep Abi'nin Topladığı Sistem
  • Anakart: MSI B150M Bazooka
  • İşlemci: Intel Core i3-6100 3.7 Ghz
  • Ekran Kartı: MSI GTX 960 Gaming 4GB
  • RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666 MHz(4x2)
  • Sabit Disk: Seagate 7200 RPM 1 Terabyte
  • Kasa ve Güç Kaynağı: Cooler Master N200 ve 500 Watt dahili 500 Watt Cooler Master güç kaynağı

Arkadaşımın Sattığı Sistem
  • Anakart: ASUS Crosshair V Formula Z
  • İşlemci: AMD FX X8 8350 4.0 Ghz
  • Ekran Kartı: Zotac GTX 670 Amp Edition 2GB (Satın alırsam ekran kartını satıp GTX970 alacağım)
  • RAM: Corsair Vengeance Pro DDR3 1600Mhz(4x2)
  • Sabit Disk: Toshiba 7200 RPM 1 Terabyte
  • Kasa ve Güç Kaynağı: Cooler Master HAF912 Plus GX80 750 Watt Mid Atx
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master 212x 1155/56/1366/2011/am3/3+fm1

İleriye dönük olması yani beni 3-4 sene idare etmesi için DDR4 gerekiyor sanırım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Monitör hariç 2400 TL'ye kadar sistem öneriniz var ise beklerim.:matrix:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada arkadaşımın bilgisayarını muhtemelen almayacağım çünkü amd işlemci ARMA 3'de sıkıntı çıkarıyor diyorlar. i3 6100 sistemi kafama yattı.
Eğer i3 6100'lü sistemden daha iyi performans alabileceğim ve 2400 tlyi geçmeyecek(vatan pcden toplayacam) sistem öneriniz var ise beklerim

Bütçeyi 12 TL geçti ama çok daha iyi bir sistem olduğuna eminim.

upload_2016-2-26_19-5-16.png

Bütçeyi 12 TL geçti ama çok daha iyi bir sistem olduğuna eminim.

Eki Görüntüle 144154
Hocam önerdiğiniz sistemin anakartında HDMI girişi yok. Çok anlamam ama anakartta HDMI girişi olmazsa 1080p oyun oynayamaz mıyım?
Bir de ekran kartı olarak NVIDIA yanlısıyım. AMD daha mı iyidir? ARMA 3 sıkıntı çıkartır mı?

Bunu düşünebilirsiniz.
Hocam sizin önerdiğiniz sistemde de AMD ekran kartı konusuna takıldım. NVIDIA fanboyu olduğum için GTX960 4GB düşünüyordum. GTA5'i ikisinin de açacağından şüphem yok ama AMD , ARMA 3 ile uyumlu değil diye duydum çok yerden. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam önerdiğiniz sistemin anakartında HDMI girişi yok. Çok anlamam ama anakartta HDMI girişi olmazsa 1080p oyun oynayamaz mıyım?
Bir de ekran kartı olarak NVIDIA yanlısıyım. AMD daha mı iyidir? ARMA 3 sıkıntı çıkartır mı?

Hocam sizin önerdiğiniz sistemde de AMD ekran kartı konusuna takıldım. NVIDIA fanboyu olduğum için GTX960 4GB düşünüyordum. GTA5'i ikisinin de açacağından şüphem yok ama AMD , ARMA 3 ile uyumlu değil diye duydum çok yerden. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Zaten ekranın görüntüsünü anakart üzerinden alırsanız işlemcinin içindeki grafik yongasını kullanırsınız. Yani anakartın üzerinde HDMI girişi olmaması bir şeyi değiştirmeyecek dostum.

Zaten ekranın görüntüsünü anakart üzerinden alırsanız işlemcinin içindeki grafik yongasını kullanırsınız. Yani anakartın üzerinde HDMI girişi olmaması bir şeyi değiştirmeyecek dostum.
Hocam çok iyi yetiştiniz. Anakart konusunda b150m bazooka'dan daha iyi derseniz arkadaşın bahsettiği anakarttan alırım.
Biraz daha sorum olacak.
Ekran kartı olarak arkadaşların önerdiklerini mi yoksa MSI GTX960 4GB'ı mı önerirsiniz?
İşlemci olarak i3 6100 çok hesaplı ve yeni nesil Skylake olduğu için iyi bir işlemci diyorlar. Sizce i5 6400'e 700 tl vermektense i3 6100 alsam işimi görür mü?

@CraZyNoMaD

arkadaşın topladığı sistemi alabilirsin. Anakartın hdmı girişi olmasına gerek yok. Ekran kartından monitöre bağlıyacaksın. AMD R9 380 tam fiyat/performans ürünüdür. (y)
Hocam GTX960 4GB modelinden daha performanslı mıdır? Ve R9 380 alırsam hangi markanın hangi türünden alayım yani tam kodunu verebilirmisiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı