"G" bilgisayarınızı kapatmanızı engelliyor

daghansener1

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorun ile karşılaşmadan iki gün önce bilgisayarıma vigorf.A trojan'ı bulaştı. Bir sürü yöntem denedim ve artık antivirüs programları temiz gösteriyor. Fakat şimdi de bilgisayarı kapatırken G isimli Bi dosya ile karşılaştım. Yabancı kaynaklara baktım ama herkes farklı bir şey diyor size sorayım dedim ben de acaba bu virüs müdür?

Bu sorun ile karşılaşmadan iki gün önce bilgisayarıma vigorf.A trojan'ı bulaştı. Bir sürü yöntem denedim ve artık antivirüs programları temiz gösteriyor. Fakat şimdi de bilgisayarı kapatırken G isimli Bi dosya ile karşılaştım. Yabancı kaynaklara baktım ama herkes farklı bir şey diyor size sorayım dedim ben de acaba bu virüs müdür?
Trojan çözümleri akıl eritebiliyor. Format at geç tavsiyem temizlik her zaman iyidir.

O bende de var hiç bir şey kurmasam bile geliyor. Takipteyim konuyu.

Dosyanın nerede ve nasıl durduğuyla ilgili fotoğraf atabilir misin?

Buradaki ayarı "20" den "0" olarak değiştirin. Bunun sebebi, diskiniz boşta kaldığında kendini kapatıyor. Siz bilgisayarı da kapatmaya çalışırsanız bu diskler uyku da olduğu için Windows tekrar dan bu diskleri çalışır vaziyete alıp sistemi öyle kapatıyor. Bu yüzden hangi diskiniz uykuya daldıysa disk çalışana kadar orada sürücü harfi yazıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Trojan vs değil. Windows içerisindeki bir bug'dan kaynaklanıyor diye biliyorum. Zamanında bende merak edip araştırmıştım.

edit: Şöyle bir yazı buldum konuyla alakalı. Orada da benzer şeyler yazıyor.

Yine de şüpheye düşecek olursanız format atmak düşüneceğiniz son şey olsun bence. İyice kazıp eşelemeden, araştırmadan herşeyin çözümü formatmış gibi yaklaşmamak lazım. Kimsenin yaşamadığı bir problemle karşılaşmanız çok zor ihtimal. Muhakkak bir çözümü vardır diye düşünmeli.

Yine de şüpheye düşecek olursanız format atmak düşüneceğiniz son şey olsun bence. İyice kazıp eşelemeden, araştırmadan herşeyin çözümü formatmış gibi yaklaşmamak lazım. Kimsenin yaşamadığı bir problemle karşılaşmanız çok zor ihtimal. Muhakkak bir çözümü vardır diye düşünmeli.
Çok haklısın. Tavsiye için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı