G#m akoru nasıl basılır?

omercantr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
G#m akoruna nasıl basacağım? Tam olarak açıklar mısınız? Video veya site atmayınız, direkt anlatım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
F akorunu basabiliyorsan onun üzerinden tarif edeyim: F akorunu bas, elini 3 perde sağa kaydır (serçe ve yüzük parmağın altıncı perdede olacak) ve orta parmağını tamamen kaldır. Bu kadar.

F akorunu basabiliyorsan onun üzerinden tarif edeyim: F akorunu bas, elini 3 perde sağa kaydır (serçe ve yüzük parmağın altıncı perdede olacak) ve orta parmağını tamamen kaldır. Bu kadar.
Hocam gitar bilgim çok az hiç çalmadım. Ben bu perdelere basarken aşşağıdan birşeye basacakmıyım?

4. perdeye işaret parmağınla bare yaptıktan sonra; Si telinde 5. perdeye, sol telinde 6. perdeye, ve re telinde 6. perdeye basacaksın.
Edit: Pardon, bu C#m idi.
Doğrusu:
4. perdeye işaret parmağınla bare yaptıktan sonra; Serçe parmakla Re (D) telinde 6. perdeye ve yüzük parmağıyla La (A) telinde 6. perdeye basacaksın.

Son düzenleme:
Hocam gitar bilgim çok az hiç çalmadım. Ben bu perdelere basarken aşağıdan bir şeye basacak mıyım?

Aşağıdan derken? Eğer yeni başlıyorsanız çalmaya bu akorları basmak sizin için epey zor olacaktır. Bareli akorları zamanla basarsınız. GuitarTuna diye bir uygulama var, oradan akorların nasıl basılacağına bakabilirsiniz; birkaç farklı yöntem gösteriyor.

Aşağıdan derken? Eğer yeni başlıyorsanız çalmaya bu akorları basmak sizin için epey zor olacaktır. Bareli akorları zamanla basarsınız. GuitarTuna diye bir uygulama var, oradan akorların nasıl basılacağına bakabilirsiniz; birkaç farklı yöntem gösteriyor.
Yani gitarın gövde kısmından. Uygulama için teşekkürler.

1 sayısının olduğu kısıma yani 4. perdeye işaret parmağınızla bare yapacaksınız. 3 sayısın olduğu kısıma serçe parmağınız ile (6. perde), 4 sayısının olduğu kısıma yüzük parmağınız ile basacaksınız (6. perde).
Yani gitarın gövde kısmından. Uygulama için teşekkürler.

G#m - Guitar

hocam bir akorda diyez basmak isterseniz kabaca o akoru bareli bir şekilde basıp bir perde sağa kaydırmanız yeterli eğer bemol basmak istersenizde bareli bir şekilde sola kaydırmanız yeterli olacakatır tabii bareli basılamayanlarda iş başka
Hocam gitar bilgim çok az hiç çalmadım. Ben bu perdelere basarken aşağıdan bir şeye basacak mıyım?

Bare basmayı bilmiyorsanız g#m basamayabilirsiniz.

Geri
Yukarı