G PRO X Deneyimim

Buraya bunu büyük bir heyecan ve mutlulukla yazıyorum. Bugün G Pro X'im geldi ve yaklaşık 2-3 saat (Burn-in süresi tamamlanmadı.) kullandım. Belki çok klişe olacak ama duymadığım sesleri duymaya başladım. Öncelikle 7.1'i sesi boğuyor ve kötüleştiriyor ki ben zaten bu kulaklığı 7.1 için almadım. Stereo sesler G HUB yazılımından yaptığım birkaç equalizer ayarı ile mükemmel netlik ve berraklıkta. Düşman konumlandırmasını daha tam net yapamıyorum o da benim harita bilmemem ve kulaklığa alışmamamla alakalı. Mikrofonuna zaten söylenecek laf yok. Bugün Discord'dayken arkadaşın biri ''Kanka stüdyoyu kurdun herhalde (Aklımda stüdyo kurmak vardı.) sesin çok temiz geliyor.'' dedi. Ben mikrofonu söyleyince cidden morali bozuldu. Kendisi Alpha S kullanıcısı ve mikrofonu cidden kötü G Pro X'e göre. Burn-in süresini aştığımda seslerin çok daha iyi oturacağını tahmin ediyorum. Bu arada başta mikrofon çalışmadı sebebi kulaklığa giren jak 4 kademeli. Ciddi anlamda bastırarak ittirmek gerekiyor. Yazılımı mükemmel ve hazır ön ayarlar çok iyi. Ses kalitesi de gayet güzel. Ben 1098 TL'ye aldım Hepsiburada'dan bence bu fiyatı bile hak ediyor. Ayrıca malzeme kalitesi (Ses kartının plastik kalitesi hariç. Cidden sevmedim ama onun bile kablosu örgülü.) çok iyi. Kesinlikle çok esnek ve premium hissettiriyor. Kutu içeriği olarak da çok bonkör davranılmış. Bu arada kulaklığa bağlı olan ses kontrolcüsünü kullanmadığımı farkettim. İyi ki Alpha S almamışım dedim çünkü hem kullanmayacaktım hem de boş yere ağırlık yapacaktı. Bu arada kulaklığı almadan Cloud II deneyimleyebildim ve şunu söyleyebilirim ki; Cloud II konumlandırmada bir tık daha başarılı ama çok da fark ettirmiyor ve G Pro X'in mikrofonu bu açığı kapatıyor. Alpha S ile de ses kalitesi olarak çok bir fark yokmuş. Bunu da kulaklığı Alpha S olan ve kulaklığımı deneyen bir arkadaşım yorumladı. Sesi az diyenlere ithafen ben CS:GO'da AK-47 ile sıkmaya başlayınca kafam patlayacak gibi oluyor neresi az anlamadım. Son olarak Anker Q10 kullanırken ciddi baş ağrıları yaşıyordum ağırlığından. Bunu 3 saat aralıksız kullandım ve kafamda hissetmedim neredeyse. Mikrofonu görmesem kafamda unuturdum o derece diyorum. Bence kesinlikle alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, üstünden biraz zaman geçmiş. Şu an fark ettiğiniz herhangi bir eksisi var mıdır?
Hocam 7.1'i oyun için çok kötü ama filmlerde resmen sinema performansı veriyor. Bence tek eksisi bu. Ses kasma yalıtım ve ses kalitesi olarak çok iyi bir durumda. Fiyatına değer mi derseniz bilemem. Bu seviyede çok kulaklık kullanmadım ama ben bu kulaklığı özellikle mikrofonu için aldım. Gerçi bu fiyata harici mikrofon da alınabilir ama hem kulaklık hem mikrofon istediğinizde kalitesine hiçbir şey denilemez cidden. Ses yüksekliği de gayet güzel bence. Allah'a şükür 14 sene sonra adam akıllı bir bilgisayar alabildim. Yarın geldiğinde Rainbow Six Siege için deneyimleyip tekrar belirtirim ses kasma olayını ama CS:GO için gayet iyiydi.

Hocam 7.1'i oyun için çok kötü ama filmlerde resmen sinema performansı veriyor. Bence tek eksisi bu. Ses kasma yalıtım ve ses kalitesi olarak çok iyi bir durumda. Fiyatına değer mi derseniz bilemem. Bu seviyede çok kulaklık kullanmadım ama ben bu kulaklığı özellikle mikrofonu için aldım. Gerçi bu fiyata harici mikrofon da alınabilir ama hem kulaklık hem mikrofon istediğinizde kalitesine hiçbir şey denilemez cidden. Ses yüksekliği de gayet güzel bence. Allah'a şükür 14 sene sonra adam akıllı bir bilgisayar alabildim. Yarın geldiğinde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege için deneyimleyip tekrar belirtirim ses kasma olayını ama CS:GO için gayet iyiydi.

Hocam, teşekkürler almak üzereyim fakat aklım Alpha s modeline gidiyor. 7.1 cidden oyunlarda kötü mü?

Hocam, teşekkürler almak üzereyim fakat aklım Alpha s modeline gidiyor. 7.1 cidden oyunlarda kötü mü?
Çoğu profesyonel 7.1 kullanamaz. Stereo yeterlidir. Ben görünüş mikrofon kalitesi ve garanti kalitesi olarak Logitech seçtim ki yazılım olarak da çok önde Logitech... Ayrıca o kadar yükselip 1300-1400'lere çıkıyorsanız az daha koyup GSP350 alırsanız en doğru seçimi yapmış olursunuz. Ben 1100TL'ye aldım diye G Pro X aldım ama keşke az daha koyup GSP350 alsaydım demedim değil. Çünkü o kulaklık başka bir boyutta cidden.

Çoğu profesyonel 7.1 kullanamaz. Stereo yeterlidir. Ben görünüş mikrofon kalitesi ve garanti kalitesi olarak Logitech seçtim ki yazılım olarak da çok önde Logitech... Ayrıca o kadar yükselip 1300-1400'lere çıkıyorsanız az daha koyup GSP350 alırsanız en doğru seçimi yapmış olursunuz. Ben 1100TL'ye aldım diye G PRO X aldım ama keşke az daha koyup GSP350 alsaydım demedim değil. Çünkü o kulaklık başka bir boyutta cidden.

GSP350 şu an 1.899TL :D

GSP350 şu an 1.899TL :D
Geçen hafta indirimde 1450TL'ye düştü ve arkadaşım için satın aldım. G Pro X yerine kendi deneyimlediğim üzere GSP300 ve GSP350 çok daha iyi seçenekler. Kesinlikle Alpha S MH752 G Pro X Void Pro vs. yerine GSP serisi alınmalı. Çünkü malzeme ses ve mikrofon kalitesi olarak hepsinden iyiler. Açık konuşmak gerekirse sonradan çok pişman oldun GSP350 ya da 300 almadığıma. Kendi ses kartım da gayet yeterli çünkü şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı