G Pro X Superlight vs Model O Wireless

Kardeşimde Model o mevcut, bende Superlight. Superlight'ı bu ayın 17sinden beri kullanıyorum ve geçtiğimiz günlerde kardeşimle beraber ikisini aynı mousepad'de deneyerek model o'nun gerçekten superlight'tan daha kötü bir mouse olduğunun kanısına vardık.

Mousepad Steelseries QCK Heavy L.

- Model o'nun superlight'tan tek iyi yanı skatezleri.

Superlight'ın, model o'dan iyi yanları ise,

- En önemlisi imleç tepkisi. İkisi arasında ciddi manada tepki farklılığı var. Yapmak istediğiniz hareketleri superlight, model o'ya göre daha istikrarlı ve stabil bir şekilde karşılıyor.

- Superlight'ın click algılama hızı model o'dan 4 ms daha hızlı. (13 ms - 9 ms)

- Tutuş olarak da superlight çok daha iyi ele oturuyor ve her ele uygun. Model o'nun tutuşu gerçekten superlight'a göre kötü geldi. Model o'nun arka uç tarafı çok basık ve uzun, bundan dolayı da elde kayma yapıyor ve özellikle oyun oynarken sürekli tekrar kavrama zorunluluğu hissediyorsunuz. Kardeşim halihazırda model o kullanan birisi ve bu sorundan rahatsız. Ben de deneyimleyince kendisine hak verdim.

- Ayrıca Glorious markasının kronik bir sol click sorunu var. Superlight'tan önce model d kullanan birisi olarak inanılmaz derecede sol clickte oynama vardı ilk günden beri. Yukarıda bahsedildiğine göre aynı sorun model o'larda da mevcut.

Benim düşüncem, eğer bütçe sorununuz yoksa kesinlikle superlight almanız sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Superlight'ın tek kötü yanı skatezleri fakat skatez değiştirmek dünyanın en kolay şeylerinden birisi. Sırf bundan dolayı daha kötü bir mouse almanız açıkçası bana göre mantıklı değil. Skatez konusunda kayganlık istiyorsanız Tiger ICE skatez alabilirsiniz.
Evet Model O'nun tutuşu gerçekten kötü, hafifliğinin yanında tutuşuna da alışamadığım için tekrar Zowie'ye geçmiştim ben. Ayrıca biri siyah diğeri beyaz olmak üzere 2 tane Model O Wireless deneyimledim ve ikisinin clicklerinde de sorun vardı fakat kullanıma engel değildi tabii. Sadece sinir bozuyor biraz oynaması.

Evet model O'nun tutuşu gerçekten kötü, hafifliğinin yanında tutuşuna da alışamadığım için tekrar Zowie'ye geçmiştim ben. Ayrıca biri siyah diğeri beyaz olmak üzere 2 tane model o Wireless deneyimledim ve ikisinin Click'lerinde de sorun vardı fakat kullanıma engel değildi tabii. Sadece sinir bozuyor biraz oynaması.

Hocam bende son görüşlerinizi merak etmekteyim. Ben 1-2 hafta öncesine kadar Model O kullanıyordum kendi hatam yüzünden bozuldu bende almışken kablosuz almaya karar verdim ve Model O Wireless ile Superlight arasında kaldım. Sizce fiyatına bakılmaksızın hangisini almak daha mantıklı olur.

Hocam bende son görüşlerinizi merak etmekteyim. Ben 1-2 hafta öncesine kadar Model O kullanıyordum kendi hatam yüzünden bozuldu bende almışken kablosuz almaya karar verdim ve Model O Wireless ile Superlight arasında kaldım. Sizce fiyatına bakılmaksızın hangisini almak daha mantıklı olur.
Keşke görebilseymişim daha önce, kusura bakmayın. Aktif değilim artık. Sorunuzun hala geçerli olduğunu zannetmiyorum ama fiyata bakılmayacak olunursa kesinlikle Superlight tavsiye ederim. Ayrıca skatezlerinin değiştirilmesini şiddetle öneriyorum. Ben Wraith kullanıyorum mouseu aldığımdan beri ve hala sağlam.

Keşke görebilseymişim daha önce, kusura bakmayın. Aktif değilim artık. Sorunuzun hala geçerli olduğunu zannetmiyorum ama fiyata bakılmayacak olunursa kesinlikle superlight tavsiye ederim. Ayrıca skatezlerinin değiştirilmesini şiddetle öneriyorum. Ben Wraith kullanıyorum fareyi aldığımdan beri ve hala sağlam.

Hocam anlık ihtiyacım olduğundan 2 gün sonra mesajınıza geri bakamadan superlight satın aldım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum tek sorum ben şahsen skatezleri değiştirme ihtiyacı hissetmedim size sormak istedim uzun zamandır buraya girmiyordum girmişken önerebileceğiniz skatez için bir marka var mıdır diye merak ettim fakat bir yandanda rahatsız olmadığımdan ellemesem daha mı iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam anlık ihtiyacım olduğundan 2 gün sonra mesajınıza geri bakamadan superlight satın aldım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum tek sorum ben şahsen skatezleri değiştirme ihtiyacı hissetmedim size sormak istedim uzun zamandır buraya girmiyordum girmişken önerebileceğiniz skatez için bir marka var mıdır diye merak ettim fakat bir yandanda rahatsız olmadığımdan ellemesem daha mı iyi olur diye düşünüyorum.
Skatez konusunda gerçekten fark var, büyük ihtimalle daha önce 0 PTFE skatez deneyimlemediğiniz için iyi olduğunu düşünüyorsunuz. Aldığımdan beri Wraith skatez kullanıyorum ve memnunum hala sağlam. Hem yeterince kaygan değil hem de sürtünme hissiyatı var skatezlerde. Yabancı skatezlere göre daha ucuz hem de Wraith. Dolarla satıldığı için 15-20 dolar bile olsa vergisiz 400 TL civarına geliyor. Kesinlikle öneririm o yüzden 🙂 Bu arada ben de ilk aldığımda sizinle aynı çelişkiye düşmüştüm biraz kullanıp eskitip sonra mı değiştirsem diye ama iyi ki değiştirmişim.

Geri
Yukarı