Çözüldü G.Skill 16 GB Ripjaws 3200MHz Memtest86 fail hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deavepup

Hectopat
Mavi ekran sorunundan dolayı Memtest86 ile RAM'lari test ettim Memtest'de fail aldım.
RAM'in mi ya da işlemcinin mi arızalı olduğunu anlayamadım.
Sorunun nerede olduğuna yardımcı olur musunuz?
Test Raporu.

Çözüm
Bunu söylemek zor. XMP kapalı ve tek olarak test yapın. Bu şekilde daha iyi bir netice alınır.
X.M.P. açık veya kapalı olsa da sonuç olarak o RAM'lerin desteklediği hız 3200 MHz olduğundan bu hata raporunu X.M.P. ile bağdaştıramayız.

Hayır test sırasında XMP ayarı açıktı.
Acaba hangi RAM'in arızalı olduğunu söyleyebilir misiniz?
Test raporuna bakarak bunu söyleyemeyiz, RAM'leri tek tek takıp her biri için test gerçekleştirmeniz gerekiyor.
Testi XMP kapalı olarak mı yaptınız? Belleklerde hata bulmuş.

Bunu söylemek zor. XMP kapalı ve tek olarak test yapın. Bu şekilde daha iyi bir netice alınır.

X.M.P. açık veya kapalı olsa da sonuç olarak o RAM'lerin desteklediği hız 3200 MHz olduğundan bu hata raporunu X.M.P. ile bağdaştıramayız.

Test raporuna bakarak bunu söyleyemeyiz, RAM'leri tek tek takıp her biri için test gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Çözüm
XMP ayarını kapatıp tek RAM'de test edildi sorun çıkmadı diğer RAM bu durumda bozuk oluyor sanırım?
Diğer RAM'i de test etmem gerekli mi?
Mavi ekran sorunu vardı RAM'den kaynaklandığını düşünüyordum bakalım o da çözülecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğeri için de test yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı