Satılık/Takas G.Skill 3000MHz 8x2 16 GB CL16 DDR4 RAM

Befo

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ürün daha bir hafta önce satın alındı. Anakartım ile uyumsuz olduğundan dolayı satıyorum. İtopya'dan alındı garantisi 3 sene sonra sonra eriyor. Anakartım MSI B450M-A PRO Max. Bu anakarta uygun RAM'ler ile takas edebilirim. Balıkesir'de yaşıyorum, elden veya kargo yoluyla verebilirim.

F4-3000C16S-8GVRB

CL16-18-18-38 1.35V

Fiyat: 770 TL.

Kardeş beni yanlış anlama ama o RAM'lerin anakartın ile uyumlu olması lazım. BIOS güncelleyip tek tek takmayı denedin mi? BIOS'un güncel değilse kesinlikle güncelle.

RAM'ler uyumlu. Çalışmıyorsa
1- Sistemin bozuk
2- RAM'ler bozuk
3- BIOS güncellemesi gerekiyor.

Hocam RAM'ler çalışıyor. Fakat 3000MHz alamıyorum. Garantiye gönderdim XMP modu garanti dışıdır diye geri gönderdiler. Geri geldiğinde Bilgisayar'ın fanını da bozmuşlar. G.Skill sitesine baktım 3200MHz olanı destekliyor bunu desteklemiyor.

Hocam RAM'ler çalışıyor. Fakat 3000MHz alamıyorum. Garantiye gönderdim XMP modu garanti dışıdır diye geri gönderdiler. Geri geldiğinde Bilgisayar'ın fanını da bozmuşlar. G.Skill sitesine baktım 3200MHz olanı destekliyor bunu desteklemiyor.
XMP açınca, Daha doğrusu yani Ram oc yapınca, Kırmızı olduğu zaman renkler. Oto pcyi açmama gibi bir mekanizma vardı.
Ve bende XMP alınca, Açmıyordu, Ekran gelmiyordu. Yani Kırmızı renk olunca ram değerleri (Volatge, Mhz vs.) BİOS'da sistem açılmıyordu.
-İnternet Kafe'ye götürdüm, Ordaki Abi halletti artık XMP açıp yada OC yapabiliyorum.

XMP açınca, daha doğrusu yani RAM OC yapınca, kırmızı olduğu zaman renkler. Oto PC'yi açmama gibi bir mekanizma vardı.
Ve bende XMP alınca, açmıyordu, ekran gelmiyordu. Yani kırmızı renk olunca RAM değerleri (volatge, MHz vs.) BIOS'da sistem açılmıyordu.
-İnternet Kafe'ye götürdüm, oradaki abi halletti artık XMP açıp ya da OC yapabiliyorum.

Hocam Discord ekleyebilir misiniz mümkünse?

Befo#2006

Maalesef, 1ay önce DC hesabımı sildim.
Eğer çok mühim değilse, burdanda konuşabiliriz.
Hocam sizde sanırsam elektrik bile almıyordu bilgisayar değil mi?
Benimki mavi ekran veriyor. Mekanizmadan olduğunu çok sanmıyorum ama bilgisayarcıya tam olarak ne dediniz? Onu merak ettim.

Hocam sizde sanırsam elektrik bile almıyordu bilgisayar değil mi?
Benimki mavi ekran veriyor. Mekanizmadan olduğunu çok sanmıyorum ama bilgisayarcıya tam olarak ne dediniz? Onu merak ettim.

Evet dediğiniz gibi oldu.
Ne mouse, ne kulaklıka, ne kalvyeye elektrik geliyordu. (normalde kulaklıka PC kapalı olsa bile kulaklık RGB'si aktifdi.) Sonra.
İnternet kafaye götürdüm, ve PC elektrik gelmiyor dedim. Ondan sonra "tamam bugün bakarız" dedi ve yarın bana PC'yi verdi ayrıca, XMP olayını vs.de çözmüşdü ama hiç ne yaptı diye sormadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda mavi ekran alınca, Logları ile Sosyalde konu açıp yardım alabildiğiniz hakkında video var.
Tamamen izlemenizi tavsiye ederim

Kardeş BIOS'un güncel mi? Değilse güncelleyip dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı