G.Skill 3600MHz RAM XMP açınca hata veriyor

rainbowgamer72

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM'lerim XMP'sini açınca oyunlarda 20 30 dakika sonra oyundan atıyor bir de nadirde olsa mavi ekran veriyor. Kapalıyken bir sorun olmuyor ama FPS düşüyor. 3600 MHz'deyken Memtest'e soktum en başta hata verdi. Bayağı bir 3200'deyken de denedim 1.30 saat sonra az miktarda hata verdi, XMP kapalıyken hiç hata vermedi. Ne yapabilirim arkadaşlar? RAM'ler bir kere garantiye gitti geldi sorun yok dediler. Sistemim: RTX 3060, Ryzen 5 5500 ve 8x2 G.Skill 3600 MHz RAM.

Elle manuel girebilirsin 3200 3400 3500mhz gibi voltajı da 1,35 ten 1,36,,37 yapmayı deneyebilirsin, memtest ile hata veriyorsa sıkıntı var demektir

7 ay rasgele kapanma ile uğrastım en az haftada 2 kere kapanıyordu bu kadar seyrek olunca ne olduğuda anlaşılmıyor , memtest , cpu test , gpu test günler ayları kovaladı ve bir gün ekran da memory managmed hatası verdi. Memtest yaptım 2 tane hata çıktı bu sefer garantiden değiştim 2 ay sonra tekrar aynı hata , bir takım daha ram geldi anca çözüldü işim . Ram hatalı olmasına rağmen ilkinde hata her zaman aktif olmuyor demek ki önceden çok memtest yaptım çıkmadı bir sorun , rami aldım 2020 de 2025 e kadar geldi garanti süresi servis değiştire değiştire.

Yeni konular

Geri
Yukarı