G.Skill F4-2133C15-8GI ve F4-2133C15s-4GIS Uyumu

WarCo

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda sistemimde takılı G.skill 8 GB 2133 MHZ CL 15 RAM var (G Skill F4-2133C15-8GIS), ben yanına 4 GB 2133 MHZ CL15 RAM (G Skill F4-2133C15s-4GIS) Takmak istiyorum. İnternet'ten araştırdım herhangi bir sorun çıkmayacagını sanıyorum, sadece şüphelendiğim şey 8 GB modelin model numarasında" C15" yazıyor, 4 GB olan modelde "CL15S" yazıyor. Demek istediğim model isminde belirtilen 4 GB'lik model "S" ibaresi ne anlama geliyor? Sorun çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın H110M PRO VD herhalde. Anakartında çift kanal desteği olduğu için en iyi bellek deneyimini kit RAM'den alırsın. Hatta farklı bellek ve bellek kontrolcüsüne sahip bir RAM takarsan belleklerin çift kanal olarak çalışmayacaktır. Aynı bellek zamanlamalarına ait iki RAM tek kanalda pek sorun çıkarmaz ama iş dual channel'e gelince kit RAM olmak şartı var. İki RAM aynı kodlara sahip ve sadece bellek miktarı farkı var. Eğer bellekler aynı bellek kontrolcüsüne sahipse dual channel'de sorun olmaz.

Anakartın H110M PRO VD herhalde. Anakartında çift kanal desteği olduğu için en iyi bellek deneyimini kit RAM'den alırsın. Hatta farklı bellek ve bellek kontrolcüsüne sahip bir RAM takarsan belleklerin çift kanal olarak çalışmayacaktır. Aynı bellek zamanlamalarına ait iki RAM tek kanalda pek sorun çıkarmaz ama iş dual channel'e gelince kit RAM olmak şartı var. İki RAM aynı kodlara sahip ve sadece bellek miktarı farkı var. Eğer bellekler aynı bellek kontrolcüsüne sahipse dual channel'de sorun olmaz.
Peki hocam sonuçta aynı marka aynı model RAM'ler, boyut farkı var sadece neden dual channel olmazki ?

Peki hocam sonuçta aynı marka aynı model RAM'ler, boyut farkı var sadece neden dual channel olmazki ?
F4-2133C15-8GIS ve F4-2133C15s-4GIS çok yüksek ihtimal kit olarak çalışacaktır. Tek kanalda bu kadar didik didik etmeye gerek olmuyor ama çift kanalda aynı bellek ve bellek kontrolcüsü olmak zorunda.

F4-2133C15-8GIS ve F4-2133C15s-4GIS çok yüksek ihtimal kit olarak çalışacaktır. Tek kanalda bu kadar didik didik etmeye gerek olmuyor ama çift kanalda aynı bellek ve bellek kontrolcüsü olmak zorunda.
Sizce sipariş etmeliyim 4 GB'lik modelini, yani tahminimce dual olur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı