Çözüldü G.Skill RAM'ler aynı MHz'da çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zeababa

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben de yeni RAM'e ekleme yaptım. Markası, MHz'i her şeyi aynı diye düşünüyordum. BIOS'tan seçtim ve 2 RAM da gözüküyor ama resimde de görüldügü gibi MHz'leri farklı bunun nedeni nedir? Marka G.Skill 3200MHz 16 GB.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    171 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Birbirinden farklı yapıya sahipler. Cipler bile farklı. Fakat ikisi de 3200 MHz CL 16. XMP ile eşit olmuşlar. JEDEC standardı da farklı.
Birbirinden farklı yapıya sahipler. Cipler bile farklı. Fakat ikisi de 3200 MHz CL 16. XMP ile eşit olmuşlar. JEDEC standardı da farklı.

Çözüm
Birbirinden farklı yapıya sahipler. Cipler bile farklı. Fakat ikisi de 3200 MHz CL 16. XMP ile eşit olmuşlar. Jedec standardı da farklı.

Bu bir sorun yaratır mı? Birbirleri arasındaki performans farkı olarak hangisi daha iyi? Son olarak vatandan topladığım PC'ye G.Skill 16 GB Jigsaw siyahtı ve gittim aylar sonra aynısını aldım. Nasıl böyle bir fark oluştu?

Çalışıyorsa sıkıntı olmaz. Kit olmayan RAM'ler aynısı bile olsa farklı çip olabiliyor.

Hayır hocam. Düşük değil. Aynı değerde. Kit olmadığı sürece zaten başka almanıza da gerek yok. Stabil çalıyorsa devam edin.

Hayır hocam. Düşük değil. Aynı değerde. Kit olmadığı sürece zaten başka almanıza da gerek yok. Stabil çalıyorsa devam edin.

Teşekkürler. Birkaç oyunda test ettim. Çift kanal kullandığı aşikar, çünkü en az 50 FPS fark gördüm, devasa bir performans artışı oldu. Tek kanal kullananlara da duyurulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı