G.Skill Ripjaws V RAM'ler 3600MHz'de çalışmıyor

haktanugur3

Hectopat
Daha fazla  
- G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single kit RAM.
- ASUS Prime B450M-A 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 VGA DVI HDMI mATX anakart var ve Technopat'ın YouTube kanalındaki videoyu izledim ve aynı şeyleri yaptım ama RAM hala 2133MHz yardım edebilir misiniz?

birde olmazsa hafif bir voltaj vermeniz gerekebilir mesela voltajı 1.40 yapabilirsiniz ama bilmiyorsanız yapmayın derim youtube den araştırabilirsiniz nasıl voltaj vereceğinizi
İşlemcin desteklemiyor olabilir aksi takdirde 3600 MHz'de kullanabilirsiniz.
işlemcisi destekliyordur ama böyle ramlerde 3000mhz üstüne çıkmak istiyorsa ramın frekansı 3600 olmasına rağmen voltaj vermesi gerekir çünkü stok voltajla 3600 göremez

birde olmazsa hafif bir voltaj vermeniz gerekebilir mesela voltajı 1.40 yapabilirsiniz ama bilmiyorsanız yapmayın derim youtube den araştırabilirsiniz nasıl voltaj vereceğinizi

işlemcisi destekliyordur ama böyle ramlerde 3000mhz üstüne çıkmak istiyorsa ramın frekansı 3600 olmasına rağmen voltaj vermesi gerekir çünkü stok voltajla 3600 göremez
O profile çekiyorum ve F10'a basıyorum ama olmuyor. Birde işlemcim R3 3100 3600mhz desteklemese bile 3200mhz desteklemesi gerekmiyor mu?

1.4 çekeyim o zaman ama bence şu an her şey stok gelen ayarlarda bir tek frekans 3200MHz bir sıkıntı olur mu? RAM ömrü azalır mı? Bir de 2. slota takarsan 3600MHz yaparsın demişler acaba olur mu bir de 8+8 yapacağım RAM'leri hangi slota takmak lazım ve anakart kullanma kılavuzu yok sadece garanti ve anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı