G.Skill Ripjaws V ile Dual channel çalışacak RAM önerisi

Bütçe
500-600
Yer
Mersin
Daha fazla  
Anakart
H510M-A PRO
İşlemci
10400F

Kasamda bu RAM takılı. Dual channel yapmak istiyorum. Aynısından almam şart mı? Değilse neler alınabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısından al yoksa hem özellik hem yazılım hem marka farkından hem sorun çıkartır ve darboğaz yapar.

Ki ben farklı markalardan almıştım yazılım farkından darboğaz yapar.

Ve 8 GB yetmez günümüzde sen onu zaten 16 yap RAM'lar zaten 3 5 kuruş bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kasamda bu RAM takılı. Dual channel yapmak istiyorum. Aynısından almam şart mı? Değilse neler alınabilir?
Uyumsuzluk riskini en aza düşürmek amacıyla hep aynı marka model RAM'in alınması önerilir ki doğrudur da. Size önerimde bu şekilde olacaktır.

Aynısından al yoksa hem özellik hem yazılım hem marka farkından hem sorun çıkartır ve darboğaz yapar.

Ki ben farklı markalardan almıştım yazılım farkından darboğaz yapar.

Ve 8 GB yetmez günümüzde sen onu zaten 16 yap RAM'lar zaten 3 5 kuruş bir şey.
Bende 8 var zaten. 16 GB RAM bana yeter. Zaten daha PSU, kasa ve RX 6600 alacağım.

Bence aynısından alın. Yoksa eğer elinizdekini de satın 16 GB Dual kit aynı pakette satılan RAM kiti alın derim. Bazen aynısı bile olsa yine uyumsuz olabiliyor. Ben bu durumu yaşadım çünkü. Bende Ripjaws X modeli var. Aynısından buldum aldım 16 GB yapayım dedim sistem 16 GB olarak gördü ama hem Dual channel olarak çalışmadı hem de 1 dakika da 50 kere mavi ekran verdi durdu sistem. Benim kendi RAM'lerim ile aldıklarımı inceledim aldığım RAM'lerin üretim tarihi eskiydi. Geri vermek zorunda kalmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı