G.Skill Ripjaws X DDR3 1600 MHz RAM yükseltme

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Elimde G.Skill Ripjaws X DDR3 1600 MHz 2x4 8 GB Dual kit bellekler bulunmakta. Belleklerin sitesi burası hatta inceleyebilirsiniz. Ben bu belleklerin aynısını bir türlü bulamadım satan yok ya da kullanan yok bilmiyorum. Nereden bulabilirim acaba? Sistemimi Quad Channel yapmak istiyorum ve 8 GB olan bellek miktarını 16 GB yapmak istiyorum. Ama bu bellekleri bulamıyorum. Sizce nerede bulabilirim? Son olarak bu belleklerden bulamazsam eğer farklı markanın 2x4 8 GB 1600MHz CL9 değerlerine sahip bellek kiti alsam sorunsuz olarak kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı marka bellek kullanabilirsin. 1600 Mhz, CL9 ve 1.50 V değerinde olursa bir sıkıntı olmaz.

Anladım hocam. Ama sorun yaşayanlarda oluyormuş sanıyorum uyumsuz oluyormuş diğer takılı bellekler ile. Bende biraz da renk ve uyum takıntısı var :) Şuan ki bellekler kırmızı renk ya illa kırmızı renk olacak :)

2.el satış yapan sitelerden bulabilirsiniz. Farklı marka konusunda sıkıntı da olabilir olmayabilir de. Şansa bağlı durum.

İkinci el çok aradım hatta şuan kullandığım belleklerden bile buldum aynı şekilde 2x4 8GB dual kit her şeyi aynı ama satan kişi çok yüksek rakam istediği için almamıştım. En son baktığımda 2-3 tane vardı sanırım Corsair ve Kingston vardı galiba ama uyumsuz olacağını düşündüğüm için almamıştım.

Anladım hocam. Ama sorun yaşayanlarda oluyormuş sanıyorum uyumsuz oluyormuş diğer takılı bellekler ile. Bende biraz da renk ve uyum takıntısı var :) Şuan ki bellekler kırmızı renk ya illa kırmızı renk olacak :)

İkinci el çok aradım hatta şuan kullandığım belleklerden bile buldum aynı şekilde 2x4 8GB dual kit her şeyi aynı ama satan kişi çok yüksek rakam istediği için almamıştım. En son baktığımda 2-3 tane vardı sanırım Corsair ve Kingston vardı galiba ama uyumsuz olacağını düşündüğüm için almamıştım.
Yani dediğim gibi seri numaraları farklı olsa bile mavi ekran yiyebiliyorsunuz. DDR3 fiyatına DDR4 bellekler var resmen, sıfır piyasada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı