G.Skill RipjawsV 3000MHz vs G.Skill RipjawsV 3200MHz

syedra

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar RAM seçimi yapıyorum bu ikisi arasında kaldım sizlerin düşüncesi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin APU değilse 3000-3200MHz arasında fark olmayacaktır. 3000MHz alabilirsiniz.

3200MHz olanının tek kitlisini kullanıyorum. Sıkıntısız direkt 3200MHz çalışıyor aklında bulunsun ona karar verirsen.

200 MHz için değmeyecektir fiyat farkı.

Alternatif olarak bunu önerebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar arkadaşlar RAM seçimi yapıyorum bu ikisi arasında kaldım sizlerin düşüncesi nedir?

Günlük kullanım ve oyun amaçlı ise farkını hissetmezsiniz.

3000MHz olanı alabilirsin. O farka değmez.
Gördüğüm kadarıyla işlemcilerimiz aynı siz 3200MHz tercih etmişsiniz bana 3000MHz tavsiye etmenizin sebebi sistemsel mi yoksa sadece fiyat açısından mı?
Günlük kullanım ve oyun amaçlı ise farkını hissetmezsiniz.
Bilgisayar mühendisliği okuyorum hem oyun hem yazılım açısından kullanacağım bir sistem olacak şu an 16 alacağım fakat max 40-45 güne 32gb a yükselteceğim için performansın önemi büyük açıkcası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı