G.Skill Trident Z 3200 MHz 3000 MHz'den neden daha ucuz?

Sebottendorf

Centipat
Merhaba, 2X8 Trident Z RAM almayı düşünüyorum fakat QP bilişim sitesinde 3200MHZ olan ürün 3000MHZ olan üründen 100TL daha ucuz. İkisi de aynı CL değerlerine sahip olmasına rağmen neden böyle bir fark var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 2X8 Trident Z RAM almayı düşünüyorum fakat QP bilişim sitesinde 3200MHZ olan ürün 3000MHZ olan üründen 100TL daha ucuz. İkisi de aynı CL değerlerine sahip olmasına rağmen neden böyle bir fark var acaba?
Ryzen 5 3600'lü sistemimde 3200Mhz olanını kullanamamıştım. 3000Mhz taktığımda ise çalışmıştı. RAM sorunlu değildi, 3600 ile uyumlu değildi. Belki bu sebepten olabilir.

Ryzen 5 3600'lü sistemimde 3200Mhz olanını kullanamamıştım. 3000Mhz taktığımda ise çalışmıştı. RAM sorunlu değildi, 3600 ile uyumlu değildi. Belki bu sebepten olabilir.
Ben de Ryzen 5 3600 alacağım, anakart modeliniz neydi acaba? Anakartın modeliyle uyumlu bellekler arasında olupta çalışmama olabilir mi?
Kampanya filan olabilir mi? İkisi de aynı sayfada mı?
İkisi de aynı sayfada herhangi bir kampanya ibaresi göremedim. Sanırım yukarıdaki arkadaşın dediği gibi stok sayısı ile alakalı bir durum.

Ben de Ryzen 5 3600 alacağım, anakart modeliniz neydi acaba? Anakartın modeliyle uyumlu bellekler arasında olupta çalışmama olabilir mi?
Asus TUF B450 anakartım var. Belki update ile ilerde çözülür fakat ben RAM'i iade edip farklı bir 3200Mhz takmak zorunda kaldım. Siz deneyip alırsanız iade değişim işleriyle uğraşmamış olursunuz.

Asus TUF B450 anakartım var. Belki update ile ilerde çözülür fakat ben RAM'i iade edip farklı bir 3200Mhz takmak zorunda kaldım. Siz deneyip alırsanız iade değişim işleriyle uğraşmamış olursunuz.
Anladım, çok teşekkür ederim aldıktan sonra öğrensem sıkıntı olabilirdi. Ben MSI B450 gaming plus almayı düşünüyorum, daha önce asus anakart ve ekran kartında hem kullanımda hem de garanti ve teknik servis sürecinde problemler yaşadığım için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı