G.Skill Trident-Z 3200 MHz bellekler AMD sistemde sağlıklı çalışmıyor

Her model ram maalesef sistemle %100 uyumlu olmuyorlar. Üreticiler boşuna eklemiyor desteklenen bellekler diye oraya. Ayrıca direk amd ile uyumlu olan ram çok fazla değil, bir çoğunun üzerinde intel destekli olduğu yazıyor.
RAM'lerin Intel ve AMD'si mi varmış? Garip.
Bende onu inceliyordum şimdi teşekkürler yardımın için. Fakat şöyle bir durum var model olarak RAM'ler şöyle ; Destek listesinde F4-3200C16Q-32GTZR modeli destekliyor ama bende olan model 16Q değilde 16D yani double quad değil. Sorun olacağını sanmıyorum ama adamlarda listeye eklememiş tuhaf bir durum oluştu..
RAM'lerin bu listede olma gibi zorunluluğu yok. Benim RAM'lerim de anakart listesinde yok. Dediğim kayıt varsa ordaki hata koduna bakarsanız veya ekranda yazarken verir onu yazarsanız daha çok yardımcı olunabilir. Mavi ekran, driver, ekran kartı veya RAM yüzüne de verebilir. Kolay yolu hata kodu üzerinden gitmek.

RAM'lerin Intel ve AMD'si mi varmış? Garip.

RAM'lerin bu listede olma gibi zorunluluğu yok. Benim RAM'lerim de anakart listesinde yok. Dediğim kayıt varsa ordaki hata koduna bakarsanız veya ekranda yazarken verir onu yazarsanız daha çok yardımcı olunabilir. Mavi ekran, driver, ekran kartı veya RAM yüzüne de verebilir. Kolay yolu hata kodu üzerinden gitmek.
Videoda 13.20'den itibaren izleyebilirsiniz.

Videoda 13.20'den itibaren izleyebilirsiniz.
Evet diyor ki Intel için uyumlu yazsada aymış zamanda AMD içinde uyumlular.
Hocam konuyu öyle açtım zaten başında da belirttim moderatör arkadaş For AMD belirtmesini silerek asıl konudan sapmış dedim.
burdan direkt ulaşabilirsin sorduğun sorunun cevabında.
Silmesinin amacı RAM'de, AMD veya Intel yok diye biliyorum onlar DDR2 zamanıydı. Sadece ilk zamanlar Ryzenlerde voltaj sorunu yüzüne oldu sonra BIOS ile düzeltildi. Benim RAM'lerim de listede yok bu uyumsuz anlamına gelmez. Sen dediğime bak.

Evet diyor ki Intel için uyumlu yazsada aynı zamanda AMD içinde uyumlular.
Yani demek istiyor ki resmi olarak desteği yok. Fakat taktığında çalışıyor. İşte burada anakart üreticileri devreye giriyor. Adamlar hemen hemen bütün bellek modellerini deneyip hangilerinde sorun yaşamıyorlar ise onları desteklenen listeye ekliyorlar. Arkadaşın ram modülü galiba listede yok.

Yani demek istiyor ki resmi olarak desteği yok. Fakat taktığında çalışıyor. İşte burada anakart üreticileri devreye giriyor. Adamlar hemen hemen bütün bellek modellerini deneyip hangilerinde sorun yaşamıyorlar ise onları desteklenen listeye ekliyorlar. Arkadaşın ram modülü galiba listede yok.
Bu mu? GTA 5 NVIDIA ile anlaşmalı girişte kocaman yazar. AMD ekran kartlilar oynayamaz mi? Neyse sen sorunu çöz dostum ben yanlış biliyormuşum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı