G.Skill Trident-Z 3200 MHz bellekler AMD sistemde sağlıklı çalışmıyor

Darth Musty

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
3d modeler
Memtest'te sıkıntı görünmüyor fakat kafası estiğinde mavi ekran veriyor sistem. Sizce uyum sorunu mu yaşıyor? RAM modeli ve markası: G-Skill Trident-Z 3200 MHz DDR4.

For AMD yani amd için olmayan modeli olarak yazmıştım ama moderatör arkadaş düzenleyince silmiş olayın çıkış noktası zaten Ram'in For AMD olmaması ver çökmeyle karşılaşılmasıydı...
Anakartının desteklediği ram listesinde modelin varsa sorun olacağını sanmıyorum.
Evet aklıma gelmemişti bakmakta fayda var teşekkürler.

Memtest'te sıkıntı görünmüyor fakat kafası estiğinde mavi ekran veriyor sistem. Sizce uyum sorunu mu yaşıyor? RAM modeli ve markası: G-Skill Trident-Z 3200 MHz DDR4.
Mavi ekran veriyor fakat kod ne? Her mavi ekranı RAM'e bağlayamazsın. C:windows/minidump dosyasında kayıt oluşur. Blue screen view ile bir bak kod ne?

Mavi ekran veriyor fakat kod ne? Her mavi ekranı RAM'e bağlayamazsın. C:windows/minidump dosyasında kayıt oluşur. Blue screen view ile bir bak kod ne?
Kernel 41 ve 35 hataları ama 41 aldığımda direkt mavi ekran alıyorum. Daha önce minidump dosyasıyla bakmıştık ekran kartı çıkmıştı fakat sonrasında eski ses kartını başka slota takınca sorun çözüldü sanmıştık meğer sineye çekmiş yine patladı.
Tam olarak anakart modelin nedir?
X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0)
Şimdi baktım bi bios update gelmiş eylül ayında bi onu yükleyip deneyeceğim.

Kernel 41 ve 35 hataları ama 41 aldığımda direkt mavi ekran alıyorum. Daha önce minidump dosyasıyla bakmıştık ekran kartı çıkmıştı fakat sonrasında eski ses kartını başka slota takınca sorun çözüldü sanmıştık meğer sineye çekmiş yine patladı.

X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0)
Şimdi baktım bi bios update gelmiş eylül ayında bi onu yükleyip deneyeceğim.
Buraya baktığında aşağıda desteklenen bellek listesi var kardeşim oraya bakmanı tavsiye ederim.

Bu destek listesi değil! Sadece anakartı test edilirken kullanılan RAM listesi, RAM'ler bu listede yok diye uyumsuz değiller.
Her model ram maalesef sistemle %100 uyumlu olmuyorlar. Üreticiler boşuna eklemiyor desteklenen bellekler diye oraya. Ayrıca direk amd ile uyumlu olan ram çok fazla değil, bir çoğunun üzerinde intel destekli olduğu yazıyor.

Buraya baktığında aşağıda desteklenen bellek listesi var kardeşim oraya bakmanı tavsiye ederim.
Bende onu inceliyordum şimdi teşekkürler yardımın için. Fakat şöyle bir durum var model olarak RAM'ler şöyle ; Destek listesinde F4-3200C16Q-32GTZR modeli destekliyor ama bende olan model 16Q değilde 16D yani double quad değil. Sorun olacağını sanmıyorum ama adamlarda listeye eklememiş tuhaf bir durum oluştu..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı