G.Skill Trident-Z 8 GB Memtest86 sonuçları

kirpikuclari

Hectopat
Merhabalar, G.Skill Trident-Z 8 GB 3000MHz frenkansında çalışan RAM'imi test etmem sonucu görselde gördüğünüz gibi bir hata aldım, ne yapmam gerek sizce garantiye yollamalı mıyım?

asdasdsad.jpg

IMG_20200822_182633.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20200822_182633.jpg
    IMG_20200822_182633.jpg
    181,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bir tane hata çok büyük bir sorun değil. X.M.P açıksa kapatıp dener misiniz? Ramleri 2600 MHZ yapıp tekrar deneyin ya da daha yüksek bir değer yapıp.

Sadece bir tane hata çok büyük bir sorun değil. X. M.P açıksa kapatıp dener misiniz? RAM'leri 2600 MHz yapıp tekrar deneyin ya da daha yüksek bir değer yapıp.

1 Tane hata bile bir çek kez mavi ekran hatasına sebep olabiliyor program RAM'deki o kısma erişemeyince mavi ekran verebiliyor bilgisayar.

1 Tane hata bile bir çek kez mavi ekran hatasına sebep olabiliyor program RAM'deki o kısma erişemeyince mavi ekran verebiliyor bilgisayar.
Sadece bir hata için garantiye yollamak saçma olur. Erişemeyince değil adres yanlış olunca veriyor mavi ekranı. Ramler belki bozuk değil X.M.P Ramlerin MHZ'i ile de alakalı olabilir.

Sadece hataya göre yorum yapmanız saçma. X.M.P ile çok alakası var. Bazen hata veren RAM X.M.P açıksa kapatınca düzelebiliyor. Mesela RAM 3000 MHZ de hata veriyorsa 2933 MHZ de hata vermeyebilir.

Anakartınız ve işlemciniz nedir? XMP'yi kapatmak çözebilir, evet. Ve yine evet, 2933 MHz'te sorun çıkmayabilir. @Assecreed haklı.

Yok mavi ekran almıyorum, fakat AMD WattMan sorunu ortaya çıktı Memtest86 ile test yaptım bu hata çıktı. Anakartım Gigabyte B450 M S2H Ryzen 5 2600.
Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum bir de X.M.P kapalı deneyeceğim yarın eğer yine hata verir ise garantiye yollamak çözüm olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı