G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32 GB 6000 MHz vs G.Skill Flare X5 32 GB 6000MHz

delthas

Hectopat
Merhaba. MSI Pro X670-P ve 7800x3D ile kullanacağım RAM arayışı içindeyim. İki RAM arasında kaldım. Aralarında uçurum bir fark yok. Fiyat olarak hangisini tavsiye ddersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon’dan Patriot alman cok daha ucuz ve mantıklı olur.

6400 MT/s vergisi dahil 3000 TL olmalı.
yorumunuz için teşekkürler hiç duymamıştım bu ramleri ve açıkcası kısa sürede getirebiliceğim bir ürün arıyorum yukarıdakileri tavsiye etmemenizin sebebi bütçesel mi yoksa performans olarak mı? yukarıdakilerden seçseniz hangisini seçerdiniz acaba? vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Fiyatından dolayı, Amazon'dan söylediğin siparişler en geç 1 hafta içerisinde geliyor genelde bu arada.

Yukarıdakilerden herhangi birini alabilirsin neredeyse hiçbir fark yok.

Fiyatından dolayı, Amazon'dan söylediğin siparişler en geç 1 hafta içerisinde geliyor genelde bu arada.

Çok teşekkür ederim Rgb takıntım hiç yok. Bir kere topladığım için biraz özendim. vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.

Rica ederim, sisteminizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
Bir soru daha sorucağım umarım darlamamışımdır. Uyumluluk konusunda 1000lerce şey okumuş olabilirim bu sürede. G skill için sadece single kit uyumlu diyor. Bu tek bir ram anlamına mı geliyor? Neredeyse OHOY diye bir marka haricinde 2x16 gb uyumluluğu yazmıyor MSİ sitesinde. Herhangi bir bilginiz var mı konu hakkında?

Önemli değil, sorabilirsiniz tabii ki.

Anakartın bellek destek listesine takılmayın, orada yer alan "Single" ibaresi muhtemelen yapılan testlerde tek bellek kullanıldığını açıklıyor. Buradan hareket ederek anakartınızın Dual kit desteğinin olmadığı yanılgısına kapılmayın.

Anakartınız hem Dual Channel hem de AMD EXPO teknolojisini destekliyor.

AMD EXPO Intel'in XMP teknolojisi ile aynı amacı hedefliyor, bu teknoloji bellek hızlarının çok kısa bir işlem ile yükseltilmesine olanak tanıyor.

Özetle; seçmiş olduğunuz donanımlarda uyumluluk konusunda herhangi bir problem yoktur.

Ayrıca sistem montajı esnasında Dual Channel performansından yararlanmak için, 2x16 bellekleri anakartın RAM yuvasının üstünde de belirttiği gibi DIMMA2 ve DIMMB2 yuvalarına takmalısınız. Görsel olarak aşağıya ekliyorum.

MSI Pro X670-P.png

Son düzenleme:
Önemli değil, sorabilirsiniz tabii ki.

Anakartın bellek destek listesine takılmayın, orada yer alan "Single" ibaresi muhtemelen yapılan testlerde tek bellek kullanıldığını açıklıyor. Buradan hareket ederek anakartınızın Dual kit desteğinin olmadığı yanılgısına kapılmayın.

Anakartınız hem Dual Channel hem de AMD EXPO teknolojisini destekliyor.

AMD EXPO Intel'in XMP teknolojisi ile aynı amacı hedefliyor, bu teknoloji bellek hızlarının çok kısa bir işlem ile yükseltilmesine olanak tanıyor.

Özetle; seçmiş olduğunuz donanımlarda uyumluluk konusunda herhangi bir problem yoktur.

Ayrıca sistem montajı esnasında Dual Channel performansından yararlanmak için, 2x16 bellekleri anakartın RAM yuvasının üstünde de belirttiği gibi DIMMA2 ve DIMMB2 yuvalarına takmalısınız. Görsel olarak aşağıya ekliyorum.

Eki Görüntüle 2007991
Çok teşekkür ederim. Hepsi elime ulaştı kurulumu yapıyorum şuan ilginiz için teşekkür ederim. Keyifli akşamlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı