G-Sync açınca akıcılık daha çok gidiyor

Oyunları M.2'ye atıp eğer elinde başka bir SSD veya HDD varsa Windows'u oraya kur Windows daha yavaş açılacaktır ama oyunlarda input lagın düşecektir.
Eğer oyunlarda M.2 deyse tamamdır sen bir servise gönder :D

Oyunları M.2'ye atıp eğer elinde başka bir SSD veya HDD varsa Windows'u oraya kur Windows daha yavaş açılacaktır ama oyunlarda input lagın düşecektir.

Elimde bir tane daha SSD var ama kronik sıkıntılı diyorlar kesin çözermi pek sanmam ama denenir mi?

Oyunlar M.2'de

Ben ya ekran kartı ya da monitörden şüpheleniyorum ama bu sorun PC'yi aldığımdan beri var akıcılık ve drop sorunlara yani monitörden önce 75 Hz 5mslik bir monitör vardı onda da çok kötüydü.
Belli olmaz denemekten zarar gelmez kronik sıkıntı varsa hiç girme o topa.
şuan kasanın içinde kablolarını çıkardım :d

Elinde çalışan HDD varsa dandik tuntik Windows'u ona kur 1 2 hafta beklemenin çözümünü 1 saatte denemeye çalış belki bir faydası olacak.
Ben ya ekran kartı ya da monitörden şüpheleniyorum ama bu sorun PC'yi aldığımdan beri var akıcılık ve drop sorunlara yani monitörden önce 75 Hz 5mslik bir monitör vardı onda da çok kötüydü.

Şu an kasanın içinde kablolarını çıkardım :d

PC'yi aldığından beri varsa kanki direkt aldığın günden trink diye verecektin servise :D

Bu kargo işlerini nasıl yapayım peki istanbula gamegaraja göndereceğim hangi şirketi kullanayım paraya kıyıp VIP'imi seçim ekran kartını falan çıkarıyım değil mi gönderirken monitörüde elemek için elimle vatana gideceğim galiba zaten garantisi var ikisinin de PC ve monitin.
Elinde çalışan HDD varsa dandik tuntik Windows'u ona kur 1 2 hafta beklemenin çözümünü 1 saatte denemeye çalış belki bir faydası olacak.

PC'yi aldığından beri varsa kanki direkt aldığın günden trink diye verecektin servise :D

Evet ama ben o zamanlar monitör kötü diye böyle oyun kasıyor sanıyordum aldım 165 Hz'yi aynı sonra kronik sıkıntılı SSD'den dolayıdır dediiler forumlarda SSD'e aldım tık yok bıktım vallahi ya.

HDD yok kanka ya.

Buraya numara vermek doğru mu bilmiyorum ama Google'a GameGaraj irtibat yazdığınızda oradaki numarayı arıyıp sorununuzu söyleyin onlar sizin ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.
Biraz daha bekleyin belki bu konuya tecrübeli birisi gelir ondan da yardım alabilirsin belki bizim bilemediğimiz şeyler vardır.

Zaten G-Sync ya da FreeSync açmak CS:GO gibi yüksek FPS oyunlarda bariz şekilde hissedilecek derecede inputlag yapar. Monitör'ünüzde "ELMB" ayarı vardır. Bir de respone time olması gerekiyor. Özellikle ELMB ayarını açık/kapalı olarak deneyin. Respone time ayarınıda maksimum çekmeyin. Genelde her monitör'de maks ayar inputlag ve gölgelenmeyi arttırıyor. Bunun dışında LatencyMon programını indirip kurun. Daha sonra çalıştırıp oyuna girin. 1-2 dakika MM DM oynayıp oyundan çıkın. LatencyMon "Main" ekran görüntüsünü paylaşın. Nvidia ayarında "Doku süzme" ayarını maksimum performans yapın. Windows defender, daha da önemlisi başka bir Anti-Virüs programı varsa komple kapatın, hatta silin. Realtek ses'i BIOS (eğer jack üzerinden ses kullanmıyorsanız) üzerinden kapatın.

Zaten G-Sync'ya da FreeSync açmak CS:GO gibi yüksek FPS oyunlarda bariz şekilde hissedilecek derecede inputlag yapar. Monitör'ünüzde "ELMB" ayarı vardır. Bir de respone time olması gerekiyor. Özellikle ELMB ayarını açık/kapalı olarak deneyin. Respone time ayarınıda maksimum çekmeyin. Genelde her monitör'de maksimum ayar inputlag ve gölgelenmeyi arttırıyor. Bunun dışında latencymon programını indirip kurun. Daha sonra çalıştırıp oyuna girin. 1-2 dakika mm DM oynayıp oyundan çıkın. Latencymon "main" ekran görüntüsünü paylaşın. NVIDIA ayarında "doku süzme" ayarını maksimum performans yapın. Windows Defender, daha da önemlisi başka bir Anti-Virüs programı varsa komple kapatın, hatta silin. Realtek Ses'i BIOS (eğer jack üzerinden ses kullanmıyorsanız) üzerinden kapatın.

Dostum iştahlandırdın beni dediğin hiçbir şeyi yapmadım yapacağım atacağım kaybolma bir yere bak ha bu arada ELMB ayarı monitörümde devre dışı açamıyorum 120 Hz yapsam bile açamıyorum 120 hzdede oyun daha beter kasıyor daha daha beter.
Zaten G-Sync'ya da FreeSync açmak CS:GO gibi yüksek FPS oyunlarda bariz şekilde hissedilecek derecede inputlag yapar. Monitör'ünüzde "ELMB" ayarı vardır. Bir de respone time olması gerekiyor. Özellikle ELMB ayarını açık/kapalı olarak deneyin. Respone time ayarınıda maksimum çekmeyin. Genelde her monitör'de maksimum ayar inputlag ve gölgelenmeyi arttırıyor. Bunun dışında latencymon programını indirip kurun. Daha sonra çalıştırıp oyuna girin. 1-2 dakika mm DM oynayıp oyundan çıkın. Latencymon "main" ekran görüntüsünü paylaşın. NVIDIA ayarında "doku süzme" ayarını maksimum performans yapın. Windows Defender, daha da önemlisi başka bir Anti-Virüs programı varsa komple kapatın, hatta silin. Realtek Ses'i BIOS (eğer jack üzerinden ses kullanmıyorsanız) üzerinden kapatın.

Bir de dengesiz voltaj buna sebep olabilir mi evin lambası bazen ışığı kayboluyor falan filan dengesiz bayağı her zaman değil ama bazen sebep olabilir mi FPS düşmesi ve akıcılık sorununa regülatör işe yararmı yani.

Geri
Yukarı