G-Sync monitör mü? Normal monitör mü?

seRy

Decapat
240Hz monitör almak istiyorum ve ekran kartı olarak NVIDIA alacağım bu yüzden G-Sync monitör düşünüyordum ama daha ucuza 240Hz 0.5 ms FreeSync monitör buldum burada arada kaldım sistem rahatlıkla 240FPS verebilecek yani sistem rahatlıklıa monitörü besleyebilecek burada tavsiye istiyorum 240Hz alırken 0.5ms olan monitörde yırtılma problemi olur mu yardımcı olursanız sevinirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabetçi FPS oyunlar oynuyor isen G-Sync açmayacaksın zaten ve video kayıt alırken G-Sync sorun çıkarıyor 60 kare çekmesi gereken görüntülerde oldukça sorun oluşturuyor kendim kullandığım için biliyorum 240 hz çok daha mantıklı bir seçim.

240Hz monitör almak istiyorum ve ekran kartı olarak NVIDIA alacağım bu yüzden G-Sync monitör düşünüyordum ama daha ucuza 240Hz 0.5 ms FreeSync monitör buldum burada arada kaldım sistem rahatlıkla 240FPS verebilecek yani sistem rahatlıklıa monitörü besleyebilecek burada tavsiye istiyorum 240Hz alırken 0.5ms olan monitörde yırtılma problemi olur mu yardımcı olursanız sevinirim?
DisplayPort bulunduran FreeSync bir monitör al. Zaten FreeSync monitörü DisplayPort ile PC'ye bağlarsan G-Sync açılıyor. Kendim kullanıyorum.

İnternet'ten listende olan FreeSync monitörlerin G-Sync testlerine bak. Büyük çoğunluğu G-Sync destekliyor. Arkadaşıma AOC FreeSync monitör aldık İnternet'ten. Geldiğinde hemen G-Sync testi yaptık. Şansızlık ya çalışmadı. Sonra sinerji PC'ye geri gönderdik. Gönderme sebebimiz de 1 tane bozuk piksel var galiba değiştirir misiniz dedik tamam dediler. Yenisi geldi onu taktık çalıştı G-Sync. Bir de bir sorum var kaç inç monitör alacaksın ?

İnternet'ten listende olan FreeSync monitörlerin G-Sync testlerine bak. Büyük çoğunluğu G-Sync destekliyor. Arkadaşıma AOC FreeSync monitör aldık İnternet'ten. Geldiğinde hemen G-Sync testi yaptık. Şansızlık ya çalışmadı. Sonra sinerji PC'ye geri gönderdik. Gönderme sebebimiz de 1 tane bozuk piksel var galiba değiştirir misiniz dedik tamam dediler. Yenisi geldi onu taktık çalıştı G-Sync. Bir de bir sorum var kaç Inc monitör alacaksın?
23.8-sınırsız bu aralıkta
AOC C27G2ZU/BK 27" 0.5ms freessync Full HD Curved oyuncu monitör.
ASUS XG248Q 24" 1ms Full HD FreeSync oyuncu monitörü

Bu iki monitör arasındayım bir de stoklara gelirse Rampage RM-240 Flow almayı düşünüyorum.

İki monitörün panel tipi farklı biri VA panel biri TN rekabetçi oyun için alacak isen ASUS daha avantajlı ayrıca 1080P için 27 inch bir monitör tavsiye eden insan az olur 2K çözünürlük için daha uygun.

Geri
Yukarı