G-Sync monitörde AMD ekran kartı kullanılır mı?

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Monitör de Free Sync varsa (yeni dönem hepsinde var)kullanırsın. Adı üstünde Free Sync her monitör yapan şirkete AMD tarafından ücretsiz olarak lisansı veriyor. G-Sync ile en büyük farkı G-Sync monitörlere kart şeklinde bir okuyucu ile bu teknolojiyi salıyor ve monitör daha pahalıya geliyor ama AMD hem ücretsiz veriyor hem de yazılımsal olarak bunu şirketler sağlıyor.

MSI sitesinde FreeSync desteği olduğundan bahsetmemiş sadece G-Sync desteğinden bahsetmiş yani yok. NVIDIA kartlar hem G-Sync hem FreeSync ile çalışabiliyor ancak AMD kartlarda bu söz konusu değil en azından araştırdığım kadarıyla.

MSI sitesinde FreeSync desteği olduğundan bahsetmemiş sadece G-Sync desteğinden bahsetmiş yani yok. NVIDIA kartlar hem G-Sync hem FreeSync ile çalışabiliyor ancak AMD kartlarda bu söz konusu değil en azından araştırdığım kadarıyla.

AOC modeller sitelerinde yazdığına göre çalışıyormuş. MSI sitesine bakmak lazım.

Free-Sync kullanmak için monitörde Adaptive Sync desteğinin olması gerekiyordu sanırım. Eğer bu ayar varsa Free-Sync açılabilir diye biliyorum.

Adaptive Sync nasıl açılır?

Windows arama kutusuna [AMD Radeon Software]① yazıp aratın ve ardından [Aç]② öğesine tıklayın. Ana sayfadaki [Ayarlar]① başlığı altında, görüntü seçenekleri [Görüntü]② öğesinin altındadır. Görüntü seçeneklerinde [AMD FreeSync]③ girdisi mevcutsa, cihaz Adaptive Sync desteklemektedir ve özelliği etkinleştirebilirsiniz. 19 mar 2021.

O monitör için Free-Sync desteğinin olduğu yazıyor burada.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:
Free-Sync kullanmak için monitörde Adaptive Sync desteğinin olması gerekiyordu sanırım. Eğer bu ayar varsa Free-Sync açılabilir diye biliyorum.

O monitör için Free-SYNC desteğinin olduğu yazıyor burada

Eki Görüntüle 1350079
Bu sayfada da FreeSync desteği olduğundan bahsedilmiş, MSI kendi sitesinde neden ağzına bunu almamış bilmiyorum. Sanırım var evet yani G-Sync olmasa da FreeSync kullanabilir yeni kartı ile.

Geri
Yukarı